Çanakkale Gezilemez

'Haberler' forumunda Pardus tarafından 8 Haz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Çanakkale gezilmez!

  140 lirası olmayana ecdadını görmek yasak...

  Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, Çanakkale'deki şehitliği ziyaret etmek isteyenlerden ücret alınmasına ilişkin, ''Çanakkale geçilmesin diye kanlarını ve canlarını ortaya koyan ecdadını ziyaret etmek isteyenler, 140 TL ödemedikçe ecdadını ve tarihini göremeyecek'' dedi.

  Kaya, yaptığı yazılı açıklamada, Alan Kılavuzları Yönetmeliği ile birlikte 1 Hazirandan sonra Çanakkale Şehitliği'ni ziyaret etmek isteyen ve 12 kişiden fazla olan gruplardan 140 lira ücret tahsil edildiğini belirtti.

  Yapılan uygulamanın şehitlere saygısızlık olduğunu öne süren Kaya, şunları kaydetti:

  ''Bu uygulama, şehitlerimiz üzerinden para kazanma amacı olarak görülmektedir. Çanakkale geçilmesin diye kanlarını ve canlarını ortaya koyan ecdadını ziyaret etmek isteyenler, 140 lira ödemedikçe ecdadını ve tarihini göremeyecek. Yapılan uygulama insanları milli tarihinden uzaklaştırma operasyonudur. Seyahat özgürlüğünün Anayasa ile güvence altına alınmasına karşılık, bölgeyi gezenlerden ücret talep edilmesi en iyi ifadeyle kamusal soygun olarak tarif edilebilir.

  Son yıllarda Çanakkale Milli Parkı'nın ziyaretçi sayısının artması, kamunun iştahını kabartmış gözükmektedir. Dedelerimizin kanları ve canları ile koruduğu yerleri bize parayla satmaya kalkışmaları şehitlerimizin kemiklerini sızlatır.''

  Bu uygulamanın, acilen sonlandırması gerektiğini bildiren Kaya, aksi takdirde milli parkın ablukaya alınması olarak görülen uygulama nedeniyle her türlü yasal ve adli girişimi başlatacaklarını belirtti.

  AA habertürk
   
 2. Cevap: Çanakkale Gezilemez

  Yakında aldığımız havada para ile olacak ona göre havayı depolayin
   
 3. Cevap: Çanakkale Gezilemez

  aynen hava bile para olacak
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 8 Haz 2010
Yükleniyor...