Canlıların Hayatta Kalabilmesi İçin Neye İhtiyacı Vardır kısaca

'Sosyal Konular' forumunda Burcu tarafından 26 May 2014 tarihinde açılan konu

 1. Canlıların Hayatta Kalabilmeleri İçin Neye İhtiyacı Vardır? konusunu açıklamadan önce Canlı kelimesinin anlamını verelim.

  Canlı; yaşayan, hareket edebilen varlıklardır. İnsanlar, hayvanlar ve bitkiler canlı kavramının türlerini oluşturmaktadırlar.

  Canlıların ortak ihtiyaçları vardır. Bu ortak ihtiyaçlar hayatta kalabilmelerini sağlar. Peki nedir Canlıların Hayatta Kalabilmeleri İçin ihtiyaç duydukları şeyler ?

  Canlılar hareket etmek için enerjiye ihtiyaçları vardır. Enerjiyi ise beslenerek sağlarlar. Bu demek oluyor ki canlıların hayatta kalabilmeleri için ihtiyaç duydukları ortak şeylerden ilki Besindir .

  Canlıların diğer ortak ihtiyaçları solunumdur. Solunum yapabilmek için ise oksijendir . Oksijen alıp karbondioksit vererek solunum gerçekleştirilir.

  Bir diğer ihtayaç barınma ihtiyacıdır. tehlikelerden, hava şartlarından korunmak için barınacak bir yere yada uygun ortama ihtiyaç duyarlar.

  Son olarak canlıların hayatta kalabilmeleri için ihtiyaç duydukları şey Sudur.

  Saydığımız bu dört ana unsur Canlıların Hayatta Kalabilmeleri İçin İhtiyaç duydukları şeylerdir. Bunlardan bir yada birkaçı olmazsa canlıların hayatlarını devam ettirmesi mümkün değildir.
   
Yükleniyor...