Çatlaklar için bitkisel çözüm önerileri

'Kişisel Bakım' forumunda HazaN tarafından 26 Şub 2009 tarihinde açılan konu

 1. Gebelik döneminde her 100 kadından yaklaşık olarak 90’nının karşılaştığı, ani kilo alıp verme sonucu pek çok kişide görülen cilt çatlakları cildin esneklik kapasitesinden daha çok gerilmeye maruz kalması sonucunda oluşmaktadır. Günümüzde uygulanan çeşitli kozmetik çatlak tedavisi yöntemleri çatlakları tamamen yok etmede %100 başarı sağlamamakla birlikte görünümlerini büyük oranlarda azaltmaktadır.

  Lazerli çatlak tedavisi, kimyasal maddeler kullanılmadan bir cilt soyma yöntemi olan mikrodermabrazyon ve diğer kozmetik müdahaleler dışında bu yazımızda sizlere çatlaklara bitkisel çözüm yöntemleri hakkında bilgiler vereceğiz.

  Beden ölçünüzden oldukça küçük bir tişört giyemeye çalışırsanız tişört bir yere kadar esnedikten sonra yırtılacaktır. İşte deri çatlakları da buna benzer durumlarda meydana gelmektedir. Oldukça esnek bir yapıya sahip olan cildimiz bazı özel durumlarda aşırı gerilmeyle karşılaşmaktadır. Cildin esneme kapasiteni zorlayan ve hatta geçen bu gibi durumlar cildin en üst tabakasında yarılmalara neden olmaktadır. Cildin bu kadar gerilmesine yol açan durumların başında hamilelik dönemi gelmektedir.

  Günümüzde pek çok güzellik ve bakım kliniğinde çeşitli yöntemler ile vücudun çeşitli bölgelerinde meydana gelen çatlakların azaltılması sağlanabilmektedir. Ancak çatlaklar için bitkisel çözümler ile evinizde de çatlak ve çatlak önleme konusunda bazı yöntemler uygulayabilirsiniz.

  Çatlaklar için bitkisel çözüm reçetelerine geçmeden önce vücudumuzda oluşan çatlak tipleri hakkında bir kaç bilgi verelim. Çatlaklar cildimizin yapısına göre gri, pembe, mor ve kırmızı renklerde görülebilmektedir. Lazerli çatlak tedavisi özellikle kırmızı deri çatlakları üzerinde etkili olmaktadır. Cilt çatlaklarının oluşması üzerinde kalıtımsal özelliklerinde büyük bir payı olduğunu akıldan çıkarmamak gerekir. Örneğin anneniz hamilelik döneminde çatlak problemi yaşadıysa sizin cildinizde de çatlak oluşması yüksek bir olasılıktır.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Eyl 2014
Yükleniyor...