Cep MSN nedir

'Sosyal Medya' forumunda HazaN tarafından 2 Haz 2009 tarihinde açılan konu

 1. CepMSN nedir?
  CepteMSN, cep telefonunuz aracılığıyla sevdiklerinizle çok ucuza mesajlaşmanızı sağlayan bir sohbet programıdır. CepteMSN ile tüm MSN Messenger kullanıcılarıyla (PC, cep telefonu) dilediğinizce sohbet edebilirsiniz. Üstelik, bu programı kullanmanız için sizden abonelik veya aylık ücret talep edilmez.

  Niçin CepteMSN’i tercih edeyim?

  CepteMSN’i tercih etmeniz için birçok sebep var :
  1. Ucuz: İlk kurulum sırasında ödenen 4 SMS bedeli hariç, program için herhangi bir ücret ödemezsiniz. Bunun dışında, yalnızca operatörünüzün GPRS ücretlendirme tarifesine göre, çevrimiçi kaldığınız süreden bağımsız olarak, gönderdiğiniz ve aldığınız mesaj miktarına göre ücretlendirilirsiniz.
  2. Her yerde yanınızda: Bilgisayar veya cep telefonuyla MSN’e bağlanmış tüm arkadaşlarınıza cep telefonunuzun olduğu her yerden ulaşabilirsiniz.
  3. Kullanım kolaylığı: Onlarca ayarla, karmaşık menülerle uğraşmanıza gerek yok. Siz sadece sevdiklerinizle sohbet etmenin keyfine varın.
  4. Türkçe menü: CepteMSN, ana dilinizde dilediğinizce sohbet etmeniz için Türkçe hazırlandı.

  Nasıl bir ücretlendirme tarifesi uygulanıyor?
  CepteMSN`i tüm operatörlerden kısa numara ile yükleyerek telefonunuza kurulumun bedeli 1 SMS / 2 kontördür. Kullanmaya başladığınızda ise sadece GSM operatörünüzün GPRS ücretlendirme tarifesine göre ücretlendirilirsiniz. GPRS bağlantısında sadece gönderip aldığınız yazışmalarınız ücretlendirildiğinden binlerce kelimelik bir yazışma yapsanız bile ancak birkaç kontör harcamış olursunuz. Türkiye`de ortalama 1 aylık CepteMSN kullanımı faturalı hatlar için tahminen 3 ile 5 YTL arasındadır.

  Cep MSN yi Destekleyen Telefonlar
  Nokia 3230
  Nokia 3600
  Nokia 3620
  Nokia 3650
  Nokia 3660
  Nokia 6260
  Nokia 6600
  Nokia 6620
  Nokia 6630
  Nokia 6670
  Nokia 6680
  Nokia 6681
  Nokia 6682
  Nokia 7610
  Nokia N70
  Nokia N72
  Nokia N90
  Nokia N-Gage
  Nokia N-Gage QD
  Siemens SX1
  Samsung SGH-D710
  Samsung SGH-D720
  Samsung SGH-D730
  Panasonic X700
  Panasonic X800

  Bağlantı Ayarlarını Nasıl Yapabilirim :
  J2ME 2.0 destekli telefonunuzun CepteMSN uygulamasini çalistirmasi için telefonunuzun GPRS Internet ayarlarinin yapilmis olmasi gerekir. Daha önceden yaptiginiz veya operatörünüzün gönderdigi GPRS Wap ayarlariyla yalnizca wap sayfalarina baglanabilirsiniz. Internet ayarlariyla ise CepteMSN uygulamasindan baglanti yapabilirsiniz. J2ME 2.0 telefonlarda bu ayarlar, Symbian telefonlardakinin aksine, uygulama tarafindan otomatik olarak yapilamaz. Bu yüzden ayarlari telefonunuza manuel olarak girmek zorunda kalabilirsiniz. Bunun için telefonunuzun baglanti ayarlarina girerek yeni bir data hesabi olusturmaniz ve bu hesaptaki APN (erisim noktasi) ayarini Turkcell ve Avea hatli telefonlar için “internet”, Telsim hatli telefonlar içinse “telsim” olarak yapmalisiniz.
   
 2. Cevap: Cep MSN nedir

  ben yazamam faLan bi arıza çıkar parçaLarım teLefonu ya rahat edemem :D en iisi teLde kısa msj :D =))
   
 3. Cevap: Cep MSN nedir

  Artık Yenilendi WebMsn HaftaLık 7 kntr...
   
Yükleniyor...