Cep Telefonuna Oyun İndirirken Birdaha Düşünün

'Teknoloji Haberleri' forumunda alemşah tarafından 13 Nis 2010 tarihinde açılan konu

 1. Cep Telefonuna Oyun İndirirken Birdaha Düşünün

  Özellikle internet üzerinden ücretsiz olarak dağıtılan oyunları cep telefonunuza indirmeden önce iki kere düşünün.

  Güvenlik firmalarından ardı ardına yapılan uyarılar olayın vehametini ortaya koyuyor.  Pek çoğumuz cep telefonlarımızla oyun oynamayı seviyoruz. Özellike internetten indirdiğimiz ücretsiz oyunlar başında bazen saatler geçirebiliyoruz. Peki, bu oyunların bize binlerce liraya mal olabileceğini de biliyor muyuz?

  Çin merkezli Beijing Huike Technology adlı mobil oyun firmasının sevilen oyunu 3D Anti-terorist'i cep telefonlarına indirip oynamaya başlayanlar son zamanlarda oldukça kötü bir sürprizle karşılaşmaya başladılar. Evet, tahmin edeceğiniz gibi oldukça kabarık cep telefonu faturaları ile yüzyüze geldiler.

  [​IMG]

  Güvenlik yazılımları üreten Symantec'ten yapılan açıklamaya göre aslında oyunun orijinalinde bir problem yok. Oyunu internette ücretsiz olarak dağıtan bazı kötü niyetli kişiler tarafından içine zararlı kodlar eklenmiş durumda.

  Bu kodların marifetiyle siz oyun oynarken telefonunuz arka planda otomatik olarak bir takım uluslararası görüşmeler yapmaya başlıyor. Nasıl bir telefon faturası geleceğini artık siz tahmin edin...

  Peki, ne yapmak lazım?

  Özellikle internet üzerinden ücretsiz olarak dağıtılan oyunları cep telefonunuza indirmeden önce iki kere düşünün. Asla tanımadığınız dağıtımcılardan oyun indirmeyin. Eğer cep telefonunuz bir bilgisayara bağlayıp bilgisayardaki oyunları alıyorsanız mutlaka bilgisayardaki dosyaları bir antivirüs programı ile tarayın.

  cnetturkiye
   
 2. Cevap: Cep Telefonuna Oyun İndirirken Birdaha Düşünün

  Cep telefonu konuşmak için değil mi? Neden oyun indirelim :)
   
Yükleniyor...