Cepler ne kadar radyasyon yayıyor?

'Teknoloji Haberleri' forumunda elzemim tarafından 13 May 2009 tarihinde açılan konu

 1. Birçok araştırma cep telefonlarının yaydığı radyasyonun hastalıklara sebep olmadığı sonucuna ulaşıyor. Buna karşın çevre kuruluşları yapılan bu araştırmaların büyük bir kısmının dünyaca büyük dört cep telefonu operatörü tarafından finanse edildiğini iddia ediyor. Bununla beraber hala uzun vadeli analizler mevcut değil.
  Fakat ister şüpheci olun, ister olmayın bir cep telefonu satın alırken düşük radyasyon değerine dikkat etmenin size bir zararı olmaz. Uzmanlar özellikle çocuklarda mümkün mertebe düşük radyasyon değerlerinin tercih edilmesini öneriyor.
  İşin iyi tarafı güncel cep telefonlarının yasalarca öngörülen 2,0 watt/kg değerinin altında sıralanıyor olması: Nokia'nın dokunmatik bombası 5800 XpressMusic'ten sadeliği sevenlerin cep telefonu Motorola Moto F3'e kadar tüm cep telefonları. Dikkatimizi çeken durumlardan biri de SAR sıralamasında Samsung cep telefonların en üst sıralarda olması oldu. Koreli üreticinin cep telefonları radyasyon konusunda tutumlu.
  Tavsiyeler ve daha fazlası
  Güncel bilgilere sahip olmanız galeri sayfalarımızda en az radyasyon yayan cep telefonlarını farklı bütçe kategorilerine göre bir araya getirdik. Son sayfada ise SAR kavramının derinliklerine inerek sizi bilgilendirmeye çalıştık.

  Hürriyet.
   
 2. Cevap: Cepler ne kadar radyasyon yayıyor?

  Kimse ne derse işin içine SUNİ lik girmişse ve fabrika imalatı ise o kesin zararlıdır.Bunu bilir bunu söylerim...
   
Yükleniyor...