Cevdet Yılmaz Hayatı Hakkında Bilgi

'Biyografi' forumunda Bloom tarafından 17 Eki 2010 tarihinde açılan konu

 1. Cevdet Yılmaz Hayatı Hakkında Bilgi

  Doğum 1 Nisan 1967 - Bingöl
  Meslek Siysetçi, ekonomist
  Görevi Başbakan Yardımcısı
  Görev Süresi 28 Ağustos 2015
  Görevi Devraldığı Ali Babacan
  HAYATI
  Cevdet Yılmaz, siyasetçi ve ekonomist. TBMM 23. ve 24. Dönem Bingöl, 25. Dönem Diyarbakır Milletvekili seçildi ve II. Tayyip Erdoğan hükümetinde Devlet Bakanı olarak görev aldı.

  1 Nisan 1967'de Bingöl'de doğdu. Babasının adı Kemal, annesinin adı Fatma'dır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünü birincilikle bitirdi. Yüksek lisansını ABD Denver Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, doktorasını Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı.

  Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığında planlama uzman yardımcısı olarak göreve başladı. Planlama uzmanlığına atandı. Devlet Planlama Teşkilatı AB ile İlişkiler Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi İzleme ve Yönlendirme Komitesi Üyeliği, Ulusal Ajans, ATAUM ve Sümerhalı'da Yönetim Kurulu Üyeliklerinde bulundu.

  23. Dönemde Bingöl Milletvekili seçildi. 23. Dönemde Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi ve Parlamentolararası Birlik (PAB) Türk Grubu Başkanı oldu. 60. Hükümette Devlet Bakanı, 61. Hükümette Kalkınma Bakanı olarak görevlendirildi. Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Yılmaz, evli ve 2 çocuk babasıdır
   
Yükleniyor...