Çevremizde Edilen Dua Örnekleri

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 9 Haz 2013 tarihinde açılan konu

 1. Çevremizde Edilen Dua Örneklerinden Bazıları
  Bunaldığımız ve daraldığımız her anımızda imdadımıza yetişir dualar. Dua, insan için büyük bir ihtiyaçtır. Allah’a, O’nun iradesine uygun dua ve kulluk, Allah’ın ihtiyaç duyduğu bir durum değildir.İnsan dua edince kendini huzurlu ve daha zinde hisseder dua her mümimin Allaha yakınlaşması affını ve mağfiretini dilemesi için büyük bir ihtiyaçtır.

  Çevremizde edilen dualardan bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum siiznde önerileriniz olursa cevap bölümündne bizimle paylaşabilirsiniz.

  Bana dualarımı ver Allah'ım..Avuçlarıma yağdır rahmetini..Ve dilime kondur en kabul olunacak heceleri paylas

  Ey affetmeyi seven Rabbim, sil göz yaşlarımı.. Sen teselli et beni,serinlik sun şu bağrıma.. Hayırlı kederlerimi sen sevdir bana Tıpkı geceye saçılan yıldızlar gibi, Ömrüme ışık olsun sıkıntı anlarımda ettiğim dualar.. Sen yolum ol; Sen sonum ol Allahım...  Ey Rabbim Gece çökmüş tüm yollarıma, karanlıklar yumruk vurur duygularıma,Rabbim, yol göster bana, Yürek yaralı... Yürek aciz... Yürek virane.Bu gönül ancak Senin dergahında biçare.İmdat e Ey

  Rabb-i Rahimim.. yle, inleyen benliğime...

  Ey kalpleri çekip çeviren Rabbim! Kalbimizi dînin üzere sâbit kıl.
  (Yâ mukallibel kulûbi sebbit kalbî alâ dînike)
  2-Selamün kavlen min Rabbin Rahim. ..Rabbi inni mağlub.Fentesir ya Erhamerrahimin
  3-Allahümme lekel hamdü la ilahe illa ente rabbi ve ene abduke amentu bike muhlisan leke fi dini inni esbahtü (emsaytü) ala ahdike ve va’dike mesteta tü etubu ileyke min seyyi ameli ve estağfiruke bizunubilleti la yağfiruha ila ente

  Subhânallâhi ve bihamdihi. Subhânallâhil-azim.

  Hasbiyallahu la ilahe illa huve aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbul arşil azim

  La ilahe illallahu vahdehu la şerike leh, lehul mülki ve lehül hamdu yuhyi ve yumitu ve hüve hayyun la yemutu biyed’ ihil hayr ve hüve ala külli şeyin kadir.

  La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim…..La İlahe İlla Ente Sübhaneke İnni Küntü Minezzalimin
   
Yükleniyor...