Çeyiz nasıl hazırlanır?

'El Becerileri' forumunda yağızz tarafından 27 Mar 2015 tarihinde açılan konu

  1. Yeni evlenecek olan çiftlerin en önemli ihtiyaçlarını kapsayan çeyiz hazırlığı hem erkek tarafı hem de kız tarafı için adeta bir koşuşturmaca içerisinde gerçekleşebilmektedir.

    Erkeklerde çeyiz hazırlar mı demeyin bakın erkek bohçasında neler yer alıyor hep beraber göz atalım: gecelik takımları, iç çamaşırları, parfüm, sabahlık, makyaj seti, çanta, ayakkabı, etek, ceket, elbise, terlik

    Peki ya bayanlar neler hazırlıyor dediğinizi duyar gibiyim. Bayanların çeyizinde ise şunlar yer almaktadır: Pijama, iç çamaşır takımı, terlik, gömlek, kravat, kemer, çorap, parfüm, robdöşambr traş seti.

    Bu çeyiz bohçalarında mutlaka kayınvalide ve kayın pederin hediyeleri de bulunmaktadır. Ayrıca çeyiz setinde evinizde kullanacağınız her türlü mobilya türü de yer almaktadır. Yemek odası takımı, salon takımı, yatak odası takımı, salon takımı, TV ünitesi, banyo dolabı, ayakkabı dolabı, sehpa takımı, mutfak masa sandalyeleri, vestiyer yer almaktadır. Siz de evlenmeyi düşünüyorsanız bu yazımız aracılığı ile az çok neler almanız gerektiği bilgisini edinebilirsiniz.