Cheryl Cole Kimdir,Cheryl Cole Biyografi

'Biyografi' forumunda By RiZeLi tarafından 24 Tem 2010 tarihinde açılan konu

 1. Cheryl Cole Kimdir
  Cheryl Cole Biyografi
  Cheryl Cole Hayatı


  Genel Bilgiler

  * Doğum adı: Cheryl Ann Cole
  * Doğum: 30 Haziran 1983 (1983-06-30) (26 yaşında)
  * Köken: Newcastle, İngiltere
  * Tarz: Pop, R&B
  * Meslek: Şarkıcı
  * Etkin Yıllar: 2002-günümüz
  * İlişkili Hareketler: Girls Aloud, Will.i.am, Alexandra Burke, Diana Vickers, Laura White, Joe McElderry, Lloyd Daniels, Rikki Loney
  * Web sitesi: Resmi Site

  Cheryl Ann Cole (kızlık soyadı ile Tweedy; d. 30 Haziran 1983), İngiliz şarkıcı, söz yazarı, dansçı, moda tasarımcısı ve yazar. 2002'de ITV'nin televizyon programı Popstars: The Rivals aracılığıyla kurulan Girls Aloud adlı bayan müzik grubunun bir üyesi olmasının ardından üne kavuşan Cole, bu grupla, bu tür programlardan çıkan gruplar arasında sayılı başarılı oluşumdan birinin üyesi haline geldi. Öyle ki Mayıs 2009 itibariyle grubun serveti £25 milyonu buldu. Girls Aloud ile beraber Cole, Birleşik Krallık müzik listesinde, aralarında dört adet bir numara olmak üzere ardışık yirmi tekli (single) çalışmasına imza atarken; grubun iki albümü de bu ülkede bir numaraya yükseldi. Grup ayrıca dört kez BRIT Ödülleri'ne aday gösterilirken, bu adaylıklardan biri olan 2009'da "Yılın Şarkısı" dalındaki ödülü de "The Promise" adlı şarkıyla elde etti.

  2008 yılında Cole, İngiliz televizyon gösterisi The X Factor'da jüri üyesi oldu. Ardından da ilk solo şarkısı olan "Fight for This Love"ı piyasaya sürdü. Bu şarkı Birleşik Krallık'ta Lady Gaga'nın iki şarkısı ve The Black Eyed Peas'in ardından 2009 yılının en çok satan dördüncü tekli çalışması oldu. Bunun yanında şarkı, Birleşik Krallık ve İrlanda müzik listesinin zirvesine yükseldi. Bu dönemi izleyen süreçte sanatçı, 3 Words adlı ilk stüdyo albümünü yayımladı ve benzer başarılar yakaladı.

  Cole, geniş çapta bir stil ikonu olarak tanınmaktadır.Öyle ki, Vogue ve Elle gibi dergilerde kapağa çıkmayı başarmıştır. Cheryl Cole, Chelsea ve İngiliz millî futbol takımı oyuncusu Ashley Cole ile evlidir.


  Diskografi

  * 2009 – 3 Words
   
Yükleniyor...