Chrome İçin Eklenti Desteği Geldi!

'Teknoloji Haberleri' forumunda Pardus tarafından 15 May 2009 tarihinde açılan konu


 1. Chrome İçin Eklenti Desteği Geldi!

  Google Chrome kullanıcıları sade bir görünümden kurtulup, Firefox kullanıcıları ile eklenti alanında yarışabilecek mi?

  Eklentiler yardımı ile hızlı ve kişiselleştirilebilir kullanım sağlayan Firefox, bundan sonra Google Chrome'u görmezden gelemeyecek. Ödevine uzun zamandır iyi hazırlanan Google Chrome, varolan çekirdek kullanıcı sayısını epey artıracak gibi. Artık Chrome kullanıcıları da eklentilerden yararlanıp, daha pratik kullanım ve kişiselleştirme imkanlarına sahip olacak.

  Hasret Bitiyor

  Eğer internet tarayıcınız Chrome ise, siz de Firefox kullanıcıları gibi eklentiler kurabilirsiniz. Chrome'un eklenti konusundaki en büyük avantajı ise, Firefox'un aksine eklenti kurulumunun ardından yeniden başlatma gerektirmiyor olması.

  Şimdilik örnek niteliğinde eklenen ilk üç eklenti, Gmail posta kutunuzdaki okunmamış mesaj sayısını görüntülemeye, kolayca RSS beslemelerine kaydolmaya ve Chrome Buildbot'un durumunu görüntülemeye yarıyor. Eklentileri kurmak için Chrome geliştirici(Dev) sürümünü veya Chromium'un gecelik sürümlerini kullanmanız gerekiyor.

  Google Chrome ekibi beklenen atağı gecikmeden yaparak, Firefox ile rekabette ciddi olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor. Bakalım Firefox'tan Chrome'a geçiş trafiği ne ölçüde değişecek.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014

 2. Bana çok basit geldi bu chrome o yüzden kullanmadım ya aslında bu tarayıcılar bağımlılık yapıyor insanda ve vazgeçilmiyor şuanda tüm zorluklara rağmen halen mozillada inat ediyorum :(
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014

 3. Haklısın Hazan alışkanlıklar.Aslında fırefox büyük bir RAM canavarı olmasına rağmen eklentilerinden dolayı insanlar vazgeçemiyor.Ama chrome bu olaya da elini atarsa kapışma olcaktır.Ben de kullanım kolaylığından dolayı ve hızından dolayı operadan vazgeçemiyorum.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014

Yükleniyor...