Chrome OS Yakında Bilgisayarlarda

'Teknoloji' forumunda cCasT tarafından 7 Oca 2011 tarihinde açılan konu 1. Chrome OS Yakında Bilgisayarlarda


  Uzun zamandır hakkında oldukça konuşulan Google Chrome OS işletim sistemi sonunda çıkıyor. Bu işletim sisteminin ilk versiyonunu Kasım ayı içerisinde çıkacak olan bir “smartbook”la birlikte göreceğiz. Inventec firması tarafından piyasaya sürülecek olan bilgisayara Smartbook isminin konmasının sebebi, bir netbook’tan bile daha ufak fakat bir akıllı telefondan birazcık daha büyük olması. Digitimes web sayfasında yer alan bir habere göre üründe ARM işlemciden faydalanılacak.

  Firmanın çıkartacağı Smartbook ilk olarak 60.000 ile 70.000 adet olarak çıkarılacak. Bazı dedikodulara göre cihaz yalnızca Google’ın kendi web sayfası üzerinden online olarak satılacak. Daha önceden alışık olduğumuz bu olay, Google’ın daha öncedende çıkartmış olduğu Nexus One içinde aynı yolu izlemiş olmasıydı.

  İki önemli PC üreticisi olan Acer ve HP firmalarıysa, Chrome OS’lu yeni bilgisayarlarını 2010 senesinin sonunda piyasaya çıkaracak. İki firmada, üretecekleri ilk bilgisayarlarla Chrome OS’un alacağı tepkileri ölçmek istiyor. Diğer önemli bilgisayar üreticisi olan Asus’ta henüz piyasayı sessiz bir şekilde takip etmekle yetiniyor.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Haz 2013

Yükleniyor...