Çikolata acıyı dindiriyor

'Sağlık Rehberi' forumunda ZeuS tarafından 14 Eki 2009 tarihinde açılan konu

 1. Çikolata yemek acıyı dindiriyor...
  Çikolata yemenin ve su içmenin acıyı dindirdiği belirtildi. Neuroscience adlı bir dergide yayımlanan araştırmada, çikolata yemenin ya da su içmenin beyinde acıyı dindiren bir bölgeyi uyardığı kaydedildi.

  [​IMG]

  ABD'nin Illinois eyaletindeki Şikago üniversitesinde görevli nöroloji profesörü Peggy Mason ve meslektaşı Hayley Foo, çikolata yemeye başlayan veya su içmeye başlayan kişinin bu iki maddeyi tüketmeye devam etmekten kendi alamadığını vurguluyor. Araştırmacılar, su içmenin sakıncalı olmadığını ama fazla çikolata tüketmenin gittikçe daha fazla Amerikalının kurbanı olduğu obeziteye yol açtığının altını çizdi.

  Araştırmada, altı ara sıra ampul tarafından aşırı ısıtılan kafesteki deney farelerinin, ampul yanıp kafesin altını ısıtınca yanmamak için ayaklarını kaldırdıkları ama su veya çikolata verildiğinde daha uzun süre kafesin zeminine bastıkları tespit edildi. Araştırmacılar, böylece kobayların su veya çikolatadan dolayı acıya duyarsız kaldıklarını saptadıklarını kaydetti.
  Bilim adamları ayrıca, beyinlerinde acıyı dindiren bölgenin yedikleri çikolata veya içtikleri su tarafından uyarılmasından sonra da kobayların çikolata yemeye veya su içmeye devam ettiklerini tespit etti. Profesör Peggy Mason, "Besin elimizin altında bulununca onu, kendimizi frenlemeden tüketmeye başlıyoruz çünkü beynimiz bize o yönde komut veriyor" dedi.
   
 2. Cevap: Çikolata acıyı dindiriyor

  [​IMG]

  çikolatayı coook sewıormm..:)
   
 3. Cevap: Çikolata acıyı dindiriyor

  tonlarca yemem lazım o halde !
   
 4. Cevap: Çikolata acıyı dindiriyor

  ewet aynen...:f30::)
   
 5. Cevap: Çikolata acıyı dindiriyor

  Ama nedense çikolata yemek bana acı veriyor :f20: tamam hatırladım diş mevzusu :f30:
   
 6. Cevap: Çikolata acıyı dindiriyor

  Aynen :)