Cildi Sıkılaştıran Besinler

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 27 Ağu 2013 tarihinde açılan konu

 1. Cildi Sıkılaştıran Besinler Nelerdir?
  Cildimizin güzel görünmesi ve ışıl ışıl parlaması için mutlaka beslenmemize özen göstermemiz gerekiyor sevgili bayanlar.Özellikle Vitamin deposu olan meyve ve sebzelerin bazılarında bulunan vitaminler cildinizin daha sıkı ve parlak olmasını sağladığını biliyormuydunuz.Cildinizin güzelliği, parlaklığı ve gerginliği besinlerle doğru orantılıdır.Aynı zamanda da nem tutma özelliği ile cildinizin kurumasını önlediğini unutmamak gerekir.

  [IMGALT=https://forumdaslar.com/upl/uploads/cildi-sikilastiran-70261.jpg]cildi-sikilastiran-70261[/IMGALT]


  Cildinize iyi gelen besinlerden bazıları;

  Cildinizin yenilenmesini ve ölü hücrelerden arınmasını istiyorsanız içeriğinde A vitamini bulunan kremleri kullanmaya özen göstermelisiniz.

  İçerisinde bol miktarda A vitamini bulunan sebzeler ve süt ürünleri hangileri hemen öğreniyoruz.Cildinizin su tutma kapasitesini arttırmak istiyorsanız içinde A vitamini bulunan sebze ve meyveleri daha çok tüketmeye çalışmalısınız.Cildinizin gerginliğini koruyan bu vitaminleri balık yağından yumurtadan sütten karaciğer ve tereyağından alabilmeniz mümkün olacaktır.

  Ayrıca Peynirin de içinde A vitamini bulunduğu için cildinize gerekli olan iyileştirmeyi yapmaya yarıyacaktır.Süt ürünlerinden sonra sebzeleri saymak gerekirse, cildinizin gerginliğini arttıran sebzeler arasında, havuç, ıspanak, lahana, biber, brokoli, koyu yeşil sebzeler, mango, portakal ve mandalina'dır. Uzmanlar cildinizin günlük A vitamini ihtiyacının 800-900 miktogram oranında olmasını söylüyor.

  Ortaboy bir mangoda yaklaşık 800 mikrogram A vitamini bulunduğunu biliyomuydunuz.
   
Yükleniyor...