çillerden kurtulmanın yöntemleri kısa

'Sorun Cevaplayalım' forumunda EyLüL tarafından 18 Ağu 2011 tarihinde açılan konu


 1. Çil problemi birçok insanda bulunmaktadır. Fakat çilleri çoğu insan sevmez bunların büyük kısmını çocuklar oluşturmaktadır.

  Kimi insan kendine çil yakıştırır ve pek kafasına takmaz fakat çocukların gerçekten sevmediği bir durumdur. Çeşitli bitkisel yöntemleri vardır çiller için bu yöntemleri uygulayarak çillerden kurtulma şansınız vardır.

  Kesin bir çözüm gözü ile bakmayınız. Çillerden kurtulmak için bilinen bir yöntem olan maydanoz köklerinin kaynatılması ile limon suyunu karıştırınız.

  Bu karışım ile yüzünüzü sabah akşam siliniz. 2 yemek kaşığı havuç suyuna 20 damla limon suyu ekleyiniz. Bu karışım ile çillere karşı yüze günde 23 kere uygulanmalıdır. Karışım yüzde 20 dakika bekletilerek çıkarılır. Çillerden kurtulmanın bir diğer yolu ise domatestir.

  Cilt temizlenerek az miktarda besleyici olan krem sürülür. Arından ise domates dilimleri yüze yerleştirilecek şekilde kesilir. Yüze yerleştirdikten sonra 30 dakike bekletilir ve maske soğuk sütte ıslatılmış pamuk ile çıkarılır.

  Yine 1 kaşık maydanoz ve bir kaşık balı karıştırılarak cilde uygulanır. 45 dakike bekletilir bu karışım. Adından cilt temizlenir. Çillerden kurtulmanın doğal yolları arasında genel olarak maydanoz suyunun etkili olduğu da söylenmektedir. Maydanoz suyu süt ile karıştırılır ve cilde maske olarak uygulanır.
  Ciltte 15 dakike bekletilir bu karışım daha sonra ise yıkanır. Maydanoz suyu yoğurtla da karıştırılması mümkündür. 1 limon suyu, 1 yumurta sarısı, 10 gram toz şeker ve 100 ml su iyice karıştırılmalıdır ve yüze uygulanır daha sonra 20 dakike bekletilir.
  Bir gün sonra tekrar uygulayabilirsiniz. 25 gram maya ile 1 tatlı kaşığı limon suyunu karıştırınız. Üzerine 1 yemek kaşığı süt eklemesi yapın iyice karıştırdıktan sonra maske olarak uygulayın 20 dakike bekletin ve yıkayın. Son olarak çillerden kurtulmanın diğer yolu soğan suyu alternatif gösterilir. yüzünüzü günde 2 kere soğan suyu ile ıslatılmış pamuk ile siliniz.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Ağu 2014

Yükleniyor...