Cilt Bakımı İçin Meyve maskeleri

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 3 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. Her cilt için Meyve maskeleri
  Meyvelerle Cilt Maskesi Tarifleri

  Evde bulunan meyvelerden yapabilceğiniz faydalı cilt maskeleri önerilerini sizlere forumdaslar.com Cilt Bakımı forumumuzda sunuyoruz evet güzel bayanlar dahada güzel olmak ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için önerilerimize gözgezdirin şimdi sizleri Meyve Maskeleri tarifleri ile başbaşa bırakıyorum buyrun.

  Portakal maskesi

  Meyve asidi açısından etkili olan portakal, normal ciltler için öneriliyor. Portakalı sıkıp, suyunu damla damla 2 kahve kaşığı nemlendirici kremin içine katın. Maskeyi yüzünüze sürüp, 10 dakika bekletin. Haftada 2 kez uygulayın.

  Üzüm maskesi

  Özellikle karma ciltlere öneriliyor. Ancak yorgun ciltlerde de iyi sonuç veriyor. Portakal maskesi gibi hazırlayıp, yüzünüzde 10 dakika bekletin. Haftada 1 kez uygulayın.

  Çilek maskesi
  Canlandırıcı etkisi vardır, kuru ciltlere önerilir. Ancak gerici etkisi nedeniyle 10 dakikadan fazla ciltte tutulmamalıdır. 4 çileği ezerek 1 çorba kayığı nemlendirici kremle karıştırın. Bütün yüze ince bir tabaka halinde sürün ve 5 dakika bekletin. Ayda 2 kez uygulamak yeterlidir.


  [​IMG]

  Elma maskesi

  Özellikle karma ciltlere öneriliyor, zira yüzün yağlı olmayan bölgelerini kurutmaz. 1 kahve kaşığı elmanın içini iyice ezerek, 2 kahve kaşığı nemlendirici kremle karıştırın ve 20 dakika yüzünüzde bırakın. Haftada 2 kez uygulayın.