Cilt Güzelliğini Etkiyen Sebepler

'Kadınca' forumunda Merve tarafından 15 Nis 2012 tarihinde açılan konu

 1. Cilt Güzelliğini Etkiyen Sebepler

  Kahvenin içerdiği kafein maddesi, sinir sistemini uyarıp zihinsel aktiviteyi güçlendirir. Cilt uzmanları pırıl pırıl parlayan, dinç bir cilde sahip olmanın en önemli yolunun temizlikten geçtiğini söyler. Günlük temizliğimizi yapsak bile farkında olmadığımız bazı etkenler cildimizi olumsuz yönde etkileyebilir. İşte bunlardan bazıları:

  Cep Telefonuna Dikkat;
  Cep telefonunuzla çok konuşmak çene ve yanak çizgilerinizin belirginleşmesini sağlar. Ayrıca telefonunuza yapışan bakterilerden korunmak için de anti-bakyeriyal mendillerinizi çantanızdan eksik etmeyin.

  Havuzda Yüzmek;
  Havuzda yüzdükten sonra duş alsak bile sudaki klor tam olarak temizlenmeyebilir. Cildimizi klordan temizlemek için mutlaka bir duş jeli kullanmaya özen gösterelim.

  Makyajla Uyumak;
  Ne kadar yorgun olsak da uzmanlar yüzümüzü makyajdan arındırmadan uyumamamız gerektiğini söylüyor. Makyaj malzemelerinin ciltte çok uzun kalması bakteri oluşumuna ve enfeksiyona neden olabilir.

  Kahve Tüketimi;
  Özellikle kuru bir cilde sahipseniz mümkün olduğunca az kahve tüketmelisiniz. Unutmayın cildinizin ihtiyacı olan yegane sıvı sudur. Biraz aroma katmak için suyunuza bir dilim limon ya da portakal atabilirsiniz.

  Sivilcelerinizi Sıkmayın;
  Eminiz birçoğunuz yüzünüzdeki sivilceleri sıkmadan rahat etmiyordur. Her ne olursa olsun onlara dokunmayanlar varsa onları alkışlıyoruz. Sivilcenizi sıktığınızda o bölgede biriken kiri derinizin altına yollamış oluyorsunuz.

  Öğün Atlamayın;
  Öğün atlamanın ve yeteri kadar beslenmemenin cilt üzerinde olumsuz etkileri vardır. Doğal gıdalarla beslenerek vitamin alımının devamını sağlamak cildimiz için çok önemli.

  Sıcak Duştan Uzak Durun;
  Birçoğumuz uzun ve sıcak banyolara bayılır. Duş alırken cildiniz kızarmaya başladıysa, özellikle de kaşınacak kadar tahriş oluyorsa duştan çıkma vaktiniz gelmiştir. Aşırı sıcak su cildin en üst tabakasını soyarak cildin kurumasına neden olur.

  Ürünleri Yüzünüzde Denemeyin;
  Yeni bir kozmetik ürünü almak istiyorsunuz. Elbette ki sizin için doğru olanı bulana kadar birkaç farklı ürünü yüzünüze süreceksiniz. Fakat unutmayın bunlardan biri alerji yapabilir. Dolayısıyla herhangi bir kozmetik ürünü denemek için yüzünüz yerine kolunuzun küçük bir bölümünü kullanabilirsiniz.

  Dudaklar;
  Yüz güzelliğinin püf noktalarından birisi kusursuz dudaklardır. Ruj seçiminizi mutlaka nemlendirici içeren ürünler arasından yapın.

  Ağdanın Etkisi;
  Özellikle hassas noktalara ağda yapmak için en az 3 hafta ara verin. Bu süre cildinizin kendine gelmesini sağlayacaktır.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 4 Ağu 2014
Yükleniyor...