Cilt Kanseri Hakkında

'Sağlıklı Yaşam' forumunda HazaN tarafından 8 Eyl 2010 tarihinde açılan konu

 1. Cilt kanseri nedir
  Cilt kanseri belirtileri
  Cilt kanseri tedavisi

  Güneşten gelen yogun ultraviyole ışınlar cilt kanserlerine neden olabilmektedir. Ayrıca cilt kanserinin nedenelr arasında genetik sebepler ve alınan radyasyon tedavileri de sayılabilir. Cilt kanseri kanserlerin içind en yaygın oalrak görülenidir. Ancak artık günümüzde cilt kanserinin tedavileri mevcuttur.

  Cilt Kanseri Yoğun Olarak Nerelerde Olur?

  cilt kanseri genel olarak vücudun herhangibir yerinde ortaya çıkabilir. Ancak genel olarak güneşle en çok temas halinde olan yüz,el ve ayaklarda daha çok görülmektedir.

  Cilt Kanseri Nasıl Tedavi Edilir?

  Şimdi Cilt Kanserinin tedavi yöntemlerini inceleyelim. Bazı tedavi yöntemleri standart olarak kabul edilmekle birlikte bazıtedavi yolları ise henüz klinik olarak deneme aşamasındadır. Cilt kanseri resimleriskin cancer pictures melanoma Standart kanser tedavi yöntemleri şuan tıpta kullanılan tedavi yöntemlerinin genel adıdır. Halen günümüzde de bu tedavi yolları kullanılmaktadır.

  1) Cerrahi Tedavi yöntemi:

  Cerrahi kanser tedavisi adı altında bir kaç tedavi yöntemi bulunmaktadır.
  Basit olarak kanserli bölge normal bölgeden kesilerek ayrılmıştır.
  Cryosurgery tedavisinin bir türü de anormal dokuları dondurarak ayırma olarak bilinir.
  Lazer doku tekniği kanserin tedavi edilirken kansı ve ağrısız bir yöntemdir. Bu yöntemde lazer ışığı kullanılarak kanserli hücreler normal hücrelerden ayrılır.
  Chemotheraphy
  Retinoids
  Fotodinamik Tedavisi
   
Yükleniyor...