Cilt Kuruluğu İçin Doğal Reçeteler

'Kişisel Bakım' forumunda Dark tarafından 24 Mar 2009 tarihinde açılan konu

 1. Aloe vera kullanın. Aloe vera ölü cilt hücrelerini ortadan kaldırır ve kuru cildi rahatlatır. İyileşmeye ihtiyacı olan bölgelerde kullanılmalıdır.

  Çay ağacı yağını deneyin. Nemlendirici etkisinin yanı sıra, çay ağacı yağının antiseptik özelliği de vardır. Cildinizde zarar görmüş yerlere uygulayabilirsiniz.

  Avokado da bu konuda yaralı olabilecek unsurlardandır. 1 / 2 oranında avokadoya birkaç damla limon suyu damlatın ve ezin. Temiz cilde uygulayın ve 20 dakika kadar bekletin. Ardından bir mendil yardımı ile temizleyin ve yüzünüze önce soğuk sonra da ılık su serpin.

  Güzelliği keten tohumu yağında bulun. Günlük olarak tüketildiğinde arıtılmamış keten tohumu yağı kuruluğun tedavi edilmesinde ve parlak bir cilt elde etmek için yardımcı olacaktır. Kullanımı için imalatçının talimatlarına uymanız gerekir.

  Uyarılar

  Cilt kuruluğunun gerçek sebebini öğrenmek önemlidir. Cilt kuruluğu vitamin eksikliğinden olabileceği gibi hava koşulları veya kozmetiklerden ve benzeri diğer birtakım sebeplerden dolayı da meydana gelebilir.

  Bu tür ilaçların bilimsel olarak değerlendirilmediğini unutmayın ve kullanımdan önce mutlaka doktorunuza danışın.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 21 Eyl 2014
 2. Tesekkürler Dark abicim..:f196:
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 21 Eyl 2014
 3. evet harika bilgilermiş teşekkürler
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 21 Eyl 2014
Yükleniyor...