Civilization 5 bomba gibi geliyor

'Oyun Bölümü' forumunda Pardus tarafından 20 Şub 2010 tarihinde açılan konu

 1. Bir efsane oyun daha geri dönüyor!


  Civilization 5 bomba gibi geliyor
  Burak Dilli
  Starcraft'tan sonra bir efsane daha yolda: İşte yepyeni grafiklerle dönmeye hazırlanan oyun klasiği.

  Strateji meraklılarının kalbinde Civilization'ın yeri hep ayrı olmuştur...

  Starcraft 2'nin beta tester kabul ettiği şu günlerde strateji meraklısı oyunculara bir iyi haber de Civilization 5'ten geldi.

  2K Games ve Firaxis yeni oyunun çok daha stratejik olacağını söyledi. Yeni geliştirilen savaş sistemi ve daha gerçekçi oynanabilirliğiyle Civ 5'in strateji oyunlarında bir çığır açacağını iddia etti. 2K genel müdürü Christoph Hartmann oyunla ilgili şu açıklamaları yaptı:

  "Kullanılacak olan yeni grafik motoru oyuncuları çok memnun edecek. Muhteşem grafiklerle birlikte insanlar kendilerini oyunun içinde hissedecek. Oyundaki ülkelerin liderleri Civilization 5 ile birlikte ilk kez kendi dillerini konuşmaya başlayacak

  İmparatorluklar arasındaki savaşlarda dev ordular bulunacak. Savaşlar her zamankinden daha gerçekçi ve heyecanlı olacak. Menzilli bombardımanlar sayesinde oyuncular sadece cephelerde değil, stratejik olarak da savaşacak."

  Oyunun multiplayer kısmında da yenilikler planlandığını söyleyen Hartmann, oyun içindeki arabirimle birlikte oyuncuların her an yenilikleri paylaşabileceğini ve sürekli bir yarış içerisinde olacağını söyledi.

  Firaxis ayrıca Facebook için Sid Meier's Civ Network adında bir oyun üzerinde çalışıyor. Hem acemi strateji oyuncularını hem de ustaları memnun etmesi planlanan bu oyunun da yakında piyasaya sürüleceği konuşuluyor.


  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 18 Oca 2014
Yükleniyor...