Çocuğun Anaokuluna Başlama Yaşı Ne Olmalı

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 22 Kas 2013 tarihinde açılan konu

  1. Çocuklar için oldukça önemli olan Anaokullarının eğitim hayatına başlamdan önce alınan ilk eğitim olması nedeniyle çok büyük önem taşımaktadır.Bu nedenle çocukların kaç yaşında anaokuluna gitmeis gerekiyor hangi yaşlarda anaokuluna gidilmesi daha sağlıklı ve verimli olur konumuzda merak ettiğiniz bu bilgileri bulabilirsiniz.

    [​IMG]

    Çocuklarda Okul öncesindeki dönem, çocuğun gelecekteki yaşamını direk etkileyecek en önemli süreçtir. Üç yaşından sonra çocuklar öğrendiklerini ve edindiklerini sosyal bir ortamda yaşıtlarıyla iletişim içinde kullanmaya, deneme yanılmalarla sınamaya ihtiyaç duymaktadırlar.

    Anaokuluna başlama yaşı kaç olmalıdır sorusuna vereceğimiz cevap ise şöyledir: her çocuk için 3 yaşından itibaren anaokulu yaşı başlar, şeklinde olacaktır.Çocuğun gelişim hızına göre bazen 2 yaştan itibaren, saatlik programları da önerebiliriz. Çünkü yaşının ilerisinde gelişime sahip olan, potansiyeli yüksek bir çocuğu, ne kadar erken zengin uyaran ortamına sokarsak, çocuğun gelişimini de o kadar hızlandırmış oluruz.