Çocuğun Başarılı Olması İçin Neler Yapmalı?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 3 Kas 2013 tarihinde açılan konu

 1. Her Anne ve Babanın sürekli kendisine ve çevresine sorduğu önemli sorulardan biridir.Özellikle yeni okula başlayan çocuklarının okuld anasıl başarılı olabilecekleri konusunda sürekli bir arayış içerisindedirler.Bu nedenle yazımızda sizler eçocukların okul başarısını etkileyecek önemli ayrıntılardan bahsedeceğiz.Çocuğunuzun okulda başarılı olmasını istiyorsanız yazımızı dikkatli bir şekilde okumanızı öneriyoruz.

  Bir çocuğun başarılı olabilmesi için odasındaki veya çalışma ortamındaki en önemli ve kaçınılmaz şey sükunet ve oksijendir.Özgüveni yüksek ve başarılı mini mini birler için uzmanların araştırdıkları bir çok yöntem bulunmaktadır.

  [IMGALT=https://forumdaslar.com/upl/uploads/cocuklar-okulda-nasil-basarili-olur-69647.jpg]cocuklar-okulda-nasil-basarili-olur-69647[/IMGALT]


  Çocuğun yeni şeyler öğrenmesi için ve öğrenme aşamasınd abaşarılı olabilmesi için Aileye çok önemli görevler düşmektedir.Çocuğun bir şeyleri öğrenmesinin en verimli yolu alınan yeni bilginin hafızada kalıcılığını sağlamak olacaktır.Bu nedenle yavaş yavaş ve anlayarak sindirerek öğrenmek eğitimin ve öğretimin en mantıklı yolu olacaktır.

  Hafızada görsellik oldukça önemlidir.Renkli uyarıcılar,herzaman çocukların beyin gelişiminde etkin rol oynar.Çocuğunuzun odasının duvar boyası veya kaplaması bile onun dikkatini dağıtabileceği gibi ona belli bir çalışma yöntemi ve yolu kazandırabilmeniz gerekmektedir.Çocuğun eğitimind ekural çok önemlidir.Sosyal hayatın kuralları olduğu gibi her evin ve her yaşantınında uyulması gerek belli başlı kuralları bulunmaktadır.Çocuğunuza bu konu ayardımcı olun kuralları ona onu korkutmadan anlatın ve uyması gerektiğini öğretin.

  Ayrıca çocuğunuzu dinlemeyi öğrenin onun size birşeyler anlatmaya çalıştığını gördüğünüzde ilgisiz olmayın gözlerinin içine bakarak onu dinlediğinizi ona gösterin.Böyle olunca çocukların kendine özgüvenleri artacaktır değerli bir birey olduklarını hissetmelerini sağlayacaktır bu davranışınız çocuğunuza.

  Böyle olunca çocukda öğrenme isteği ve paylaşma isteği artacaktır sorunsuz bir şekild eona vermeye çalıştıklaırnızı almayı öğrenecektir.


   
Yükleniyor...