Çocuklar için Dukan Diyeti

'Sağlık Rehberi' forumunda Eylem tarafından 18 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Çocuklar için Dukan Diyeti

  [​IMG]
  Beslenme seçeneklerindeki aşırı artış ile hareketsiz yaşam tarzı bir araya geldiğinde, çocuklar üzerinde de etkisi büyük olur. Çekiciliği reklamlarla da desteklenen şekerler, pastalar çikolatalar ve cipslerle karşılarına oturdukları televizyon, bilgisayar ve oyun makinesi ekranları yeni nesil çocukların hayatını çok değiştirdi.

  Çocuklarda Dukan Diyeti gibi etkin ve planlı bir programı uygulamak zordur. Ancak çocuğun annesini bu konuda eğitmek yerinde olacaktır. Yapılacakları şöyle sıralayalım.

  Aspartamla tatlandırılmış olanlar dışında hiçbir şekerli gıdayı eve sokmamak.

  Cipsleri, kızartmaları ve diğer yağlı ürünleri tamamen kesmek

  Yemeklere ve soslara koyduğunuz yağları yarı yarıya veya üçte iki oranında azaltmak.

  Bu üç basit ve etkili öneriye uyarak çocuklarınızın fazla kilo eğilimini uzun vadede engelleyebilirsiniz.

  10 yaşına kadar, öncelikle kiloyu korumaya ve daha fazla kilo alınmasnı önlemeye dayanan, çok ağır olmayan bir strateji izlenir. Üç aydan başlayarak, çocuğun şeker ve yağ alımını azaltmak amacıyla yukarda saydığımız üç basit yöntem uygulanabilir. Bunun dışında küçük yaştaki çocukların diyet yapmalarını sağlamak oldukça zor bir iştir. Siz gözlerinizi kırptığınız anda çocuğunuz birşeyler atıştırmaya kaçmış olabilir.

  Eğer çocuğunuz bu önlemlere karşın hala kilo almaya devam ediyorsa, Dukan Diyetinin 3. seviyesine geçilir. İki ödül yemeği prensibine uyulsa da bu yaş için çok ağır olan protein perşembesi uygulanmaz.

  Ergenlik dönemi özellikle erkek çocuklar için, yüksek fiziksel aktiviteleri açısndan kilo alma bakımından en az tehlike altında oldukları dönemdir.
   
Yükleniyor...