Çocuklarda Saç Dökülmesi

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 27 Eki 2012 tarihinde açılan konu

 1. Çocuklarda Saç Dökülmesi Nedenleri  Çocuklarda Saç Dökülmesi Neden Olur

  Çocuklarda birden bire gelişen yada ara ara tekrarlayan saç dökülme nedenleri ne olabilir bu konuda bilmediklerinizi öğrenebilmek için aşağıdaki bilgileri dikkatlice okuyup gözden geçirin.

  Saç çekme yolma sonucu genellikle baş arkası yanları ve şakaklarda döküntüler görülebilir. Bu tip durumlarda kalıcı hasar olabileceği için çocuğa psikolojik destek gerekebilir. Başta lokal saç dökülmesi tüm başta saç dökülmesi veya baş ve vücut kılları kaybı bir arada olabilir. Bunlarda zemindeki saçlı deri normal görünümlü olup plağın etrafındaki kıllar kolayca çekilebilir. Bu kılların köklerindeki saç bulgusu ünlem işareti şeklinde belirgin olarak gözlenir. Down sendromlu çocuklarda sık görülür. Ayrıca stres ve psikolojik sorunlar saç dökülmesini tetikler.

  Peki Saç dökülmesi nasıl önelenebilir Çocuğunuzun saçı dökülüyorsa saç derisine zaman zaman ılık badem yağı masajı yapın. Dengesiz beslenme saç dökülmesinin önemli bir sebebi olduğu için demir ve çinkodan zengin beslenme uygulayın. (et pekmez baklagiller yumurta sarısı kuru meyveler yeşil yapraklı sebzeler gibi) Ayrıca kalsiyum demir emilimini azalttığı için demir içeren besinlerle birlikte aynı öğünde süt ve yoğurt vermeyin.

  Saç Dökülmesini Azaltmak İçin Bitkisel Öneri

  10 adet ceviz içi 15 adet fındık içini 1 su bardağı zeytinyağında 15 saat kaynatın. 2 saat demlenmesini bekleyin ve süzün. Elde edilen karışımı çocuğunuzun saç diplerine pamukla masaj yaparak sürün. 2 saat sonra saçlarını yıkayın. Bunu sabah akşam veya günde 1 defa uygulayın.
   
Yükleniyor...