Çocukları Kış Hastalıklarından Korumanın Yolları

'Sağlık Rehberi' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Çocukları Kış Hastalıklarından Korumanın Yolları

  [​IMG]
  Kış mevsimi aslınd aoldukça güzle mevsimlerdne biridir birde hastalıklar olmasa dediğinizi duyar gibiyim.Özellikle çocukları olan ailelerin bu kelimeyi sık sık kullandıklarını biliyorum.Kış ayalrında çok sık hastalanan çocukalrımızı bu hastalıklardan korumanın yolları neler?

  Çocuklarımız okul ve kreş gibi toplu yaşama alanlarında sıkça bulaşıcı hastalıklara maruz kaldıyorlar malesef.Çocukları kış hastalıkalrındna korumanın yollarındna bazıları şöyle;

  Aşı: Yapılması gereken aşıların ertelenmemesi gerekir. Doktor tavsiyesi olan çocuklarda grip aşıları da unutulmamalıdır.

  Tuvalet kullanımı eğitimi: Çocuklara tuvalet kullanımı ve tuvalet eğitiminde güvenli ve doğru temizlik işlemleri benimsetilmelidir. Enfeksiyondan korunmada en önemli unsur olan el yıkama alışkanlığı kazandırılmalıdır.

  Hastalık bilgilendirmesi: Gerek aileler, gerekse sorumlular çocukların hasta olması durumunda okul ve kreşe gönderilmemesi ve diğer çocukların takibi açısından öğretmenlere ve yetkililere bilgi verilmesi uygun olacaktır. Bulaşıcı hastalıklar izlenmeli ve ailelere bildirilmelidir.

  Beslenme: Uzun süre açlık hali, şeker yoğun beslenme nedeniyle ortaya çıkan dengesiz beslenme şekilleri hastalıklara davetiye çıkarır. Mevsim sebze ve meyveleriyle düzenli beslenme ihmal edilmemelidir.
   
Yükleniyor...