Çocukluğum Kitabını kim yazmıştır

'Etüt Merkezi' forumunda Sitem tarafından 13 Mar 2012 tarihinde açılan konu

 1. Çocukluğum Yazarı Kimdir
  Çocukluğum romanı Maksim Gorki

  Çocukluğum Kitabının Yazarı Maksim Gorki dir.

  Çocukluğum Maksim Gorki'nin hayatını yazdığı üç kitaptan birisidir Çocukluğum. Daha 5 yaşındayken babasının ölümüyle başlar ve anneannesinin yanına yerleşmeleriyle devam eder. Çocukluk anıları üzerine yazdığı kitabın devamı olan kitap ise Ekmeğimi Kazanırken'dir.

  Çocukluğum Kitap Konusu

  Babasını kaybeder ve büyükannesi ve annesiyle annesinin doğduğu eve göç ederler.Dayıları, kuzenleri, büyükbaba ve büyük annesiyle beraber yaşamaya başlar. Büyükbabası dayılarını pek sevmez. Dedesi çok disiplinlidir, en küçük hatayı affetmez. Her cumartesi kuzenleriyle birlikte bunları döverdi. Dedesi kumaş boyama işleri yapan bir zengindir fakat çocukları yemiş bitirmiştir. En sonunda atölyeleri yanar ve adam da yavaş yavaş iflasa gelir.

  Annesi başka birisine kaçmıştır. Artık büyükailesi ile birlikle yaşamaya başlar Maksimoviç. Çeşitli arkadaşlar edinir ve hayata atılmaya çalışır. Bir süre sonra annesi geri gelir ve tekrar evlenerek gider. Evlendiği adamla gittiği şehirdeki evleri yanar ve geri döner. Bir süre sonra ise ölür. Maksim bundan sonra hepten öksüz kalmıştır ve daha 8 yaşındadır. Okuma merakı içindedir ve dedesi ona "Artık sana bakamam git çalış" ve gorki çalışmaya gidince araba çaepar ölür.

  [​IMG]
   
Yükleniyor...