Çok Gizli Kimse Bilmesin

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 12 Nis 2010 tarihinde açılan konu

 1. Çok Gizli Kimse Bilmesin

  Bu nasıl bir haberdir ben anlamadım şaka gibi.Gerçi bir nisanda geçti ama bunlar heralde geriden geliyorlar.

  [​IMG]

  İş adamı görünümlü ajanlar yolda!

  Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı'nın, hizmet vereceği binada yaşanan güvenlik sorununa ilginç bir çözüm bulundu.

  Terörle mücadeleye ilişkin politika ve stratejileri geliştirmek amacıyla oluşturulan Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığının, hizmet vereceği binada yaşanan güvenlik sorunu ilginç bir yöntemle çözüldü.

  Bulunan çözüme göre, müsteşarlık binasının üzerinde bulunan dev TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) yazısı kaldırılmayacak.

  Yani içinde istihbaratçıların, Emniyet ve jandarma personelinin görev yapacağı müsteşarlık binasının tepesinde, dev TOBB yazısı ve TOBBun amblemi yer alacak.[​IMG]
  Böylece dışarıdan görenler de Kızılaydaki TOBB binasının güvenlik müsteşarlığı olduğunu anlamayacak. Müsteşarlık görevlileri de kapısı ana caddeye açılan binaya rahat rahat girip çıkabilecek. TOBB yazısının binada kalmasına ilişkin hüküm, TOBB ile İçişleri Bakanlığı arasında yapılan kira sözleşmesine de konuldu.

  Bu hüküm ile TOBB reklamını yaparken, müsteşarlık personeli de iş adamı görüntüsüyle çalışma imkanı elde edecek.

  Bu arada hatırlatmakta fayda var, İçişleri Bakanlığı Güvenlik Müsteşarlığı için TOBBun Kızılaydaki eski binasını aylık 150 bin lira bedelle kiralamıştı. Binadaki tadilat çalışmaları ise halen devam ediyor.

  12 Nisan 2010 16:09
  mynet
   
Yükleniyor...