Çölde Yaşayan Hayvanlar İsimleri

'Ders notları' forumunda Yasemin tarafından 9 Mar 2013 tarihinde açılan konu

 1. Çölde Yaşayan Hayvanlar İsimleri Nelerdir?  Çölde yaşayan hayvanları düşünürsek ilk aklımıza gelen Develer olsa gerek Deve denince insnaın aklına uçsuz bucaksız çöller geliyor..Ayrıca Çölde yaşayan bir canlı için en büyük sorunlardan biri ne olabilir.Namib çölünde yaşayan stenocara böceği için bu durum pek de sorun oluşturmuyor. Böceğin sırtındaki özel dokular havadaki damlacıkları yakalıyor, yoğuşturuyor ve doğrudan canlının ağzına iletiyor...

  Çölde Yaşayan Hayvanlardan bazılarının İsimleri ve bu hayvanlar haklarında kısa bilgiler;

  Çöl Kekliği; Sahara ve Kalahari Çöllerinde yaşayan çöl keklikleri, yiyeceklerini kumlardaki tohumları ve filizleri tarayarak elde ederler.Altın Renkli Köstebek;Altın renkli köstebekler, kum tepelerinde yaşamalarına rağmen çok nadir olarak görülürler.

  Deve; Develeri özel birer canlı yapan özellikleri, en ağır şartlardan bile etkilenmeyen vücut yapılarıdır.Fennec Tilkisi; Çölde yaşayan canlılardan biri olan krem renkli fennec tilkileri, Afrika ve Arabistan’ın kumlu çöllerinde yaşarlar.

  Addax Antilopları;Bir tür antilop olan Addaxlar, Sahara Çölü’nde yaşamaktadırlar.Darkling Böcekleri;Bu böcek türü, deniz kenarında yer alan Namib Çölü’nde yaşamaktadır.Devekuşu;Sonsuz ilim sahibi Rabbimiz’in çöl koşullarına uyumlu olarak yarattığı bir diğer canlı türü olan devekuşu, dünyadaki en iri kuş cinsidir. Oryx Antilopları;Addaxlar gibi bir tür antilop olan Oryxler, Afrika’da yaşamaktadırlar.