Converse Bebek Patik Yapılışı Resimli Anlatımlı

'El Becerileri' forumunda Yasemin tarafından 7 Eki 2013 tarihinde açılan konu

 1. Bebekleriniz için çok şık Converse bebek patiği modeli paylaşmak istiyorum sizlerle sevgili anneler.Özellikle resimleirn yanısıra yapılışınıda anlatmaya çalışacağım umarım başarılı olurum bu konuda.

  Evet patiğimizin yapılışına geçiyoruz Malzemeler Mutlaka biri beyaz, diğeri istediğiniz renk olabilir, 2 tane patiklik ip Kalın uçlı tığ

  Yapılışı

  Patiğimizin yapılışına tabanını örerek başlıyoruz bayanlar. Bunu yapmak için önce beyaz renk ipimizle 20 zincir çekmemiz gerekiyor. 21. zincirin üzerinden itibaren trabzan yani; dolgu yaparak ilk sıramızı tamamlıyoruz. Ardından Tabanın düz durmasını sağlamak için, en baştan 3 zincir çekip dönerek trabzan yapmaya devam ediyoruz. Taban istediğimiz büyüklüğe gelene kadar aynı işlemi yapmaya devam ediyoruz. Patiğimizin üst kısmına geçtiğimiz sırada 3 zincir çekerek ters taraftan trabzan yapmaya başlıyoruz ki; tabanın düzgün kısmı altta kalan kısım olsun. Bu şekilde hiç arttırma yapmadan bir sırayı tamamlıyoruz. Daha sonra ikinci sıramızda da hiç arttırma yapmadan trabzan yapmaya devam ediyoruz. İki sıra trabzandan sonra beyaz ipimizle bir sıra sık iğne yapıyoruz. Bu işlemle birlikte patiğimizin tabanını tamamlamış oluyoruz.

  Patiğin burun kısmından 8-10 ilmek ekleyerek yine beyaz renk ipimiz ile dilini yapıyoruz.Dil kısmını istediğimiz kadar uzatmamız mümkün. Dilin dibinden itibaren diğer renk ipimizle yine trabzanlar örerek, dönerek patiğimizin bilek kısmını oluşturuyoruz. Bu kısımda her sırada birer trabzan eksiltiyoruz. İstediğimiz yüksekliğe gelince ipi koparıp, patiğimizi tamamlamış oluyoruz. İster uygun renklerde kurdela ile isterseniz de aynı renk iplerden bağcıklarını takıyoruz. Son olarak Converse logosu için, beyaz ipimizle sık iğne örüp dönerek bir yuvarlak parça örüyoruz. Üzerine de kırmızı iple 5 ayaklı bir yıldız işleyip patiğimize ekliyoruz.


  [IMGALT=https://forumdaslar.com/upl/uploads/converse-bebek-patigi-yapilisi-73150.jpg]converse-bebek-patigi-yapilisi-73150[/IMGALT]
   
Yükleniyor...