Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajları

'Güzel Sözler' forumunda HazaN tarafından 27 Ara 2010 tarihinde açılan konu

 1. Cumhuriyet Bayramı mesajları

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun...

  Bundan tam 86 yıl önce; Atatürk 28 Ekim 1923 akşamı, yakın arkadaşlarını Çankaya'da yemeğe çağırır ve onlara, "Yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz." der...

  29 Ekim 1923 günü Atatürk, milletvekilleri ile görüştükten sonra taslağı hazırlanan "Cumhuriyet'' önergesini Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne verir. Meclis önergeyi kabul eder.. Böylece, Türkiye devletinin yönetim biçimi "Cumhuriyet" olarak, adı da "Türkiye Cumhuriyeti Devleti" olarak belirlenir..

  Atatürk, kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin, ilk "Cumhurbaşkanı" olur.. Cumhuriyetin ilanı, yurtta sevinç ve coşku ile karşılanır..

  İşte bizler o günlerden beridir parçalanıp yok edilmek istenen bir ulusun evlatlarıyız... Cumhuriyet yeniden dirilişin destanıdır.. Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün liderliğinde gerçekleşen bu büyük destanın 86. yılı hepimize kutlu olsun.

  ''Cumhuriyet düşünce, beden ve bilim bakımından güçlü koruyucular ister.''

  Mustafa Kemal Atatürk


  Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı örneği

  'Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan Kurtuluş Savaşı ile tarihte eşine az rastlanır bir başarı gerçekleştirilmiştir. Yaşanılan tüm zorluk ve sıkıntılara rağmen inanç ve kararlılıkla kazanılan bu zafer Milletimize kayıtsız şartsız egemenliği temin eden Cumhuriyeti armağan etmiştir. Milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum.'


  Cumhuriyet kutlama mesajı örneği
  Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından başlatılan Kurtuluş Savaşı, millet olarak gerçekleştirilen mücadelelerin ardından kazanılmış ve Modern Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Ulusumuzun milli mücadelesi Cumhuriyetimizin kuruluşuyla tarihin altın sayfalarında yerini almıştır. Atatürkün ilkeleri doğrultusunda çok sayıda devrim gerçekleştiren Türkiye Cumhuriyeti örnek alınan bir ülke haline gelmiştir. Ulusumuz, Türkiye Cumhuriyetini kuranlara minnet ve şükran duymaktadır. Türk insanı bugüne, bugünlere nasıl gelindiğini unutmayacak, aydınlık geleceğine sımsıkı sarılacaktır. Cumhuriyeti korumak ve gelecek nesillere taşımak hepimizin görevidir. Cumhuriyeti yüceltmenin, çağdaş ve ilerici bir toplum yaratmanın sorumluluğu hepimizin görevidir. Ortak paydamız Atatürkün en büyük eseri olan demokratik ve laik cumhuriyeti sonsuza dek yaşatmaktır. Bu anlamlı günde cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürkü ve silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi sonsuz minnet, şükran duyguları ile anıyoruz
   
  Son düzenleme: 23 Ara 2012
 2. Cevap: Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajları  Cumhuriyet Bayramı ile ilgili örnek kutlama mesajı
  Büyük Türk milletinin yaşamında seçkin ve anlamlı bir yeri olan ve Büyük Önderimiz Atatürkün önderliğinde, milletimizden alınan güçle kurulan, çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin .. yıldönümüne, bütün yurtta olduğu gibi, cennet yurt köşemiz da da, sevinç ve coşku içerisinde ulaşmış bulunuyoruz.  Gururla kutladığımız Cumhuriyetimizin .. kuruluş yıldönümünde, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan vatan topraklarının bütünlüğünü ve Atatürkün Türk gençliğine ve Türk milletine en büyük emaneti olan Cumhuriyeti ve Cumhuriyetin tüm kurumlarını, birlik ve beraberlik içinde korumanın azmi ve kararlılığı içinde görevimizin başında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek isterim.  Çağdaş, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan ülkemizi, Atatürkün gösterdiği hedefe taşıyabilmek ve bu çizgiden kopmadan, ülke kalkınmasını sağlamanın yolunun, Onun ilke ve inkılâplarının ışığında çok çalışmaktan, birlik ve beraberliğimizi korumaktan geçtiğini hiçbir zaman hatırımızdan çıkarmamalıyız.  Ülkemiz insanlarının çağdaş dünya ile bütünleşmesinin ve uygarlığın tüm nimetlerinden en üst düzeyde yararlanmasının da, yine Cumhuriyet şemsiyesi altında kenetlenerek çok çalışmaktan geçeceği asla unutulmamalıdır.  Bu duygularla, Cumhuriyet coşkusu içinde, Çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun .. yılını kutluyor, tüm lı vatandaşlarımızla birlikte cumhuriyet coşkusunu yüreğinde yaşayan herkese, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.  29 Ekim Örnek Cumhuriyet Bayramı mesajı  Tüm vatandaşlarımızın eşit ve özgür olması temeline dayanan Cumhuriyetimizin dili, bayrağı, marşı ve başkenti ile temel nitelikleri hiçbir zaman tartışmaya açılamayacağı gibi, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü ilelebet korumak hepimizin asli görevidir.  Demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetini, dil, din, ırk, inanç ve cinsiyet farkı gözetmeksizin toplumsal huzuru en üst seviyede yaşatarak, bölgesinde ve dünyada daha güçlü kılmak hepimizin vereceği ortak çaba, özveri ve hoşgörü ile mümkün olacaktır.  Kurtuluş savaşı sonrasında, Atatürkün önderliğinde büyük Türk milletinin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Türk milleti için en uygun yönetim şekli olan Cumhuriyetimizi, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatmak hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur.  Her 29 Ekimde yenilenen azim, kararlılıkla; Cumhuriyetimizin .. yıldönümünde ülkemizin kurucusu Büyük Önder Atatürkü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyor, tüm hemşehrilerime saygılarımı sunuyorum.  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı  Değerli li hemşehrilerim,

  Atatürkün 29 Ekim 1923 tarihinde “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir. diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Onun Türk Milletine bıraktığı en büyük mirasıdır.

  İşgalci devletlere karşı mücadele verip ulusal bağımsızlığını kazanan Türkiye Cumhuriyetinin savaş sonrası elde ettiği kazanımlar, bölgesel ve küresel etkenler de göz önüne alındığında azımsanamaz büyüklüktedir.

  Cumhuriyet, çağdaş yönetim biçimlerinden biri olan demokrasiyi bağrında geliştirebilen en iyi sistemdir. Kişi hak ve özgürlükleri ancak bu sistem içinde güvence altında olabilir. Türk Milleti de cumhuriyetini yüceltip geliştirerek, demokrasinin nimetlerinden en üst seviyede sürekli faydalandığı anda elbetteki çağdaş toplumlar içindeki yerini sağlama alacaktır. Bu nedenle Cumhuriyeti yüceltip geliştirmek hepimizin öncelikli görevi olmalıdır.

  Bu duygu ve düşüncelerle, .. yıldönümünü kutladığımız Cumhuriyetimizin ebediyete kadar varolmasını temenni eder, hepinizin Cumhuriyet Bayramını en kalbi duygularla kutlarım.  29 Ekim Kısa Bayram Mesajı  Cumhuriyetimizin ilanının ..... yılının büyük coşkusunu yaşadığımız bu günde; Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk ve aziz şehitlerimizi şükranla anar, ülkemizin kurulma ve gelişme aşamalarında emeği geçen bütün insanlarımızı minnet duygularımla yad ederim.  Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun
   
  Son düzenleme: 29 Eki 2011
 3. Cevap: Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajları

  Belediye Başkanlıkları İle İlgili Örnek Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı  Millet olarak büyük bir zafere ulaştırdığımız milli mücadelemizi yeni, güçlü bir devletle ve Cumhuriyet yönetimi ile taçlandırışımızın .. yılına erişmenin mutluluğu içerisinde; Cumhuriyetimizin .. kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yürekten kutlar, bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Savaşımızın bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anar, bütün hemşehrilerimi sevgiyle selamlarım.


  Kaymakamlıklar İle İlgili Örnek Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı  Büyük Önderimiz Atatürkün eşsiz dehasının eseri olan Cumhuriyetimizin .. Yıldönümünü kutlamanın haklı gururunu ve onurunu yaşamanın sevinci içerisinde; Halkımızın Cumhuriyet Bayramınızı kutlar, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizi, gazilerimizi ve isimsiz kahramanlarımızı saygıyla anarım. Bayramınız kutlu olsun!  Muhtarlıklar İle İlgili Örnek Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı  Büyük milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutlar, başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Onun kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve rahmet duygularımla anar, saygılarımı sunarım.
   
 4. Cevap: Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajları

  Cumhuriyet Bayramı Örnek Uzun Metin Kutlama Mesajı  .. yıldır büyük coşkuyla kutladığımız Cumhuriyet, ülkemiz için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesidir.  Cumhuriyet, getirdiği çağdaş açılımlarla Türk insanının ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımıza görülmemiş bir dinamizm kazandırmıştır.  Türkiye Cumhuriyeti Devleti, önünde uzanan aydınlık yolda, her zaman emin adımlarla ilerleyip, benimsediği evrensel ilkeleri muhafaza ederek, uygar dünyanın onurlu bir üyesi olmaya dün olduğu gibi bugünde devam edecektir.  “Yurtta ve dünyada barış düsturuyla iç ve dış tehditleri bertaraf etmesini bilen devletimiz, bundan sonraki siyasi ve sosyal hayatında da insanlık onur ve şerefine yakışır bir halde hızlı ve kararlı adımlarla ilerlemesini sürdürecek, cumhuriyetin getirdiği kazanımları en güzel şekilde korumasını bilecektir.  Bu duygu ve düşüncelerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını canı gönülden kutlar, başta vatanımızın kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi şükran ve rahmetle anarım.
   
Yükleniyor...