Cüneyt Arkın Ameliyat Oldu

'Medya Bölümü' forumunda Blue tarafından 29 May 2009 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  Omurilik ve boynundaki sinir sıkışması nedeniyle ameliyat olan 72 yaşındaki sinema sanatçısı Cüneyt Arkın'ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

  Florence Nightingale Hastanesi Basın ve Halkla İlişkiler Biriminden alınan bilgiye göre, omurilik ve boynundaki sinir sıkışmaları şikayetiyle 20 Mayıs'ta hastanenin ortopedik bölümünde, Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu tarafından ameliyat edilen Arkın'ın sağlık durumu iyiye gidiyor.

  Ameliyatın ardından 1 gece yoğun bakımda kaldıktan sonra özel odasına alınan Arkın'ın fizik tedavisine başlandığını bildirildi. Arkın'ın, 2 gün sonra taburcu edilmesinin beklendiği kaydedildi  Malkoçoğlu'muz hastanede! Hastaneye gittiğinde elleri ve ayakları tutmuyordu. Ancak ameliyatla düzelme yoluna girdi. Yaşadıklarını ağlayarak anlattı.


  Yürürken bazı zorluklar çeken ve bu nedenle hastaneye başvuran 72 yaşındaki sinema sanatçısı Cüneyt Arkın ameliyat oldu. Felç tehlikesi geçiren Cüneyt Arkın, NTV'de Banu Güven'in yayınında yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarını tutamadı. Arkın'ın "Ben yaşamıyordum, felçtim. Ellerim, ayaklarım felç olmuştu." şeklindeki sözlerine rağmen eşi Arkın'ın felç olduğunu yalanladı.

  MALKOÇOĞLU'NA BİR ŞEY OLMAYACAK
  Cüneyt Arkın'ın eşi Betül Arkın, "Ameliyat oldu ve tedavisi sürüyor. Bir gazetede yanlış bir haber çıktı ve bu nedenle üzgünüz. Oğlum Londra’dan gelmeye kalktı. Çok zor bir ameliyat geçirdi ve bunu başardığına inanıyorum. Malkoçoğlumuza bir şey olamayacak ve kısa sürede ayağa kalkacaktır" dedi.

  HAYATTA EN KORKTUĞU ŞEY SAKAT KALMAKTI

  Bazı medya organlarında çıkan ‘felç oldu’ haberini yalanlayan Betül Arkın, "Öyle bir şey yaşanmadı. Ayaklarında ağrılar vardı ve yürüme zorluğu çekiyordu. Doktoru ameliyat olması gerektiğini söyledi. Hayatta en korktuğu şey sakat kalmaktı. Eğer ameliyat olmasaydı sakat kalabilirdi ama artık öyle bir şey yok. Şu an fizik tedavide" derken, o sırada eşinin yanına gelen Cüneyt Arkın, yaşadıklarını anlattı.

  ELLERİM VE AYAKLARIM FELÇ OLMUŞTU

  Eşinin, "Ameliyat nedeniyle bir boyunluk takmak mecburiyetinde. Ses tellerinde sorun var ve konuşma zorluğu çekiyor" sözleriyle durumunu anlattığı Arkın, zaman zaman anlaşılamayan konuşmasında, "Ben yaşamıyordum, felçtim. Ellerim, ayaklarım felç olmuştu. Bir adım gidemiyordum; sürünüyordum. Prof. Azmi Hamzaoğlu beni yeniden hayata döndürdü. Şimdi yürüyorum, oturuyorum" dedi.

  BÖYLE YAŞANIR MI? KARARIMI VERMİŞTİM


  "Doktorum beni sürünmekten, sefaletten kurtardı. Cüneyt Arkın adım atamıyor, böyle yaşayabilir mi, yoksa herhangi bir durumda hayatına son verir mi? Ben kararımı vermiştim. Hayata geri döndüm" derken duygulanan ünlü oyuncu gözyaşlarını tutamadı.

  ATLA MI GELEYİM, ATSIZ MI?
  İlaçlar, uyku, dinlenme, fizik tedavi gibi konularda dikkat edeceğini belirten Arkın, "Benim sağlığımla ilgilenenlere; güzel insanlara teşekkür ediyorum" derken, canlı bağlantının son bölümünde, Banu Güven'in "Sizi tekrar burada ağırlamayı arzu ediyoruz" sorusuna; "Atla mı geleyim yoksa atsız mı?" esprisiyle yanıt verdi.

  CÜNEYT ARKIN HASTANEDE
  BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. Cevap: Cüneyt Arkın Ameliyat Oldu

  :(İnş. en kısa zaman da sağlığına kavuşur dualarımız onunla çok seviyorum Kara murat fatihin fedaisi ni izlerken kendisini ne kadar yorduğunu düşünmüşümdür..Bir bakıma meslek hastalığı çekmekte kendisi..