Cüneyt Koryürek Kimdir, Hayatı

'Biyografi' forumunda Aderito tarafından 8 Oca 2013 tarihinde açılan konu


 1. Cüneyt Koryürek kimdir kısaca

  Cüneyt Koryürek 1931 yılında Ankarada doğdu. Liseyi Ankara Kolejinde, üniversiteyi Fresno State College, Kaliforniyada tamamladı. . Askerliğini Genelkurmay Başkanlığında Yedek subay olarak yaptı, burada General Cevdet Sunayın tercümanı olarak çalıştı.

  iş hayatına serbest muhabir ve basın danışmanı olarak başlayan Koryürek, Ankarada Daily Newsda Yazı İşleri Müdürü olarak çalıştı. 1962de sahibi ve yöneticisi olduğu Delta Ajansı Ankarada kurdu.
  İstanbul Marmara Üniversitesi Yüksek Gazetecilik Okulunda Gazetecilik dersleri verdi.

  [​IMG]

  Ülkemizde çalıştığı bazı atletler Türkiye ve Balkan rekoru kırdılar. AIPS Kartı sahibi olan Koryürek, Amerikan Atletizm Yazarları Derneği, Uluslar arası Olimpiyat Tarihçiler Birliği ve Atletizm İstatistikçileri Birliği üyesidir. Çeşitli yıllarda Atletizm Federasyonunda, Genel Sekreter, Asbaşkan ve Başkan olarak görev yaptı.

  En son olarak NTVde yayınlanan Atletizm Aktüel programında yorumcu olarak görev yapıyordu. Cüneyt Koryürek ayrıca, Cumhuriyet, Hürriyet, Yeni Yüzyıl, Radikal ve Sabah gazetelerinde atletizm, olimpiyat ve genel konular üzerinde yazılar yazdı.

  Gazeteci Cüneyt Koryürek, 19 Ocak 2008 günü İstanbul, Şişli Harbiyede yaya olarak yolun karşısına geçmeye çalışan gazeteci Cüneyt Koryüreke bir otomobil çarptı. Ambülansla Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Koryürekin kafatası ve vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar meydana geldi. Hastanenin yoğun bakım servisinde tedavi altına alınan Koryürek, aynı gün yaşamını yitirdi.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 13 Oca 2013

Yükleniyor...