Daha temiz olmamız için neler yapmalıyız

'Etüt Merkezi' forumunda Demet tarafından 11 Mar 2015 tarihinde açılan konu

 1. Daha temiz olmamız için neler yapmalıyız

  Daha temiz olmak için yapmanız gerekenleri şöyle maddeler halinde yazalım. Bakalım daha temiz olmak için neler yapmamız gerekiyormuş.

  Temiz olmak için önce ellerimizi sık sık yıkamayı alışkanlık haline getirmekte fayda var. Dışardan gelince, yemek yiyince, tuvaletten çıkınca eller mutlaka sabunlanmalıdır. Bu sağlık içinde oldukça önemli bir alışkanlıktır.

  el_yikama.jpg

  Kıyafetlerimizi günlük olarak değiştirmeli ve değiştirdiğimiz kıyafetlerimizi güzelce yıkamalıyız. Bu işlem çevremizde oluşturacağımız intiba için önemlidir.

  camasir_yikama.jpg

  Yıkanan çamaşırlar mutlaka ütülenmelidir. Böylece hem mikropları kırılır hemde görüntümüzde ciddi bir değişiklik yaratır. Girdiğiniz ortamlarda kıyafetlerinizin ütüsünü takip eden bir çift göz olabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

  ütü yapmak.jpg

  Hergün duş almak hem kendinizi daha rahat hissettirir hemde temizliğin en önemli kuralıdır. Duştan sonra kremlenip parfüm sürmek kendinize olan güveni bir kat daha arttıracaktır. Sudan ve banyodan korkmayın :)

  dus_alma.jpg

  Diş temizliği ve bakımı da yine önemli bir konudur. Hergün düzenli bir şekilde dişlerinizi fırçalamayı alışkanlık haline getirin. Gülümsediğiniz zaman ışıl ışıl görünen dişler çevrenizi de olumlu etkileyecektir.

  dis_fircalama.jpg

  Saçlarınız her zaman ön planda olduğu için özen göstermeniz şarttır. Saçlarınız tarayın, şekillendirin. Yağlı yapış yapış saçlarla dışarı çıkmak yapacağınız en büyük hatadır.

  sac-tarama.jpg

  Tırnak temizliği de önemli bir konudur. Tırnaklarınıza bakamıyorsanız lütfen kesin. Bakımsız uzun tırnak kadar kötü bir görüntü düşünülemez. Tırnaklarınızı düzgün bir şekilde kesin ya da mutlaka bakımını yapın. Manikür pedikür biz insanlar için
  tirnak-kesme.jpg
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 9 Mar 2015
Yükleniyor...