Damar Tıkanıklığını Açan Bitkiler

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 3 Tem 2013 tarihinde açılan konu

 1. Damar Tıkanıklığını Açan Bitkiler Neler?
  Damar tıkanıklığı aşırı yağ birikimi ve kolesterol artışı sonucunda tıkanan damarlar yeterli oranda kan akışını engeller.Kan akışının azalması damarların tıkanması beyin, kalp ve diğer hayati organlara yeterince kan ve oksijen gitmemesine yol açar bu organların fonksiyonlarını tam olarak yerine getirememesine neden olur.

  Damar tıkanıklığının açılmasına yardımcı olan bitkiler nelerdir damar tıkanıklığı tedavisinde kullanılan bitkiler tedaviye nasıl yardımcı olur bu konuyla ilgili merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

  Damar tıkanıklığına Somon, tuna balığı ve keten tohumu gibi omega3 deposu gıdalar kan pıhtılaşmasını ve kolesterolün oksidasyonunu engellemek için sisteminize yardımcı olmaktadırlar.Ayrıca domatesin içinde bulunan likopen kolesterolün oksidasyonunu düzenlemeye yardımcı olur.

  Damar tıkanıklığına Soğan suyu iyi geliyor.Tıkalı Kalp damarlarını açmaya yardımcı olan Soğan suyu kollesterolü düşürür, hatta uzun süreli kullanımda vücuttaki fazla yağları eritmeye yardımcı olur.Havucun Kalp ve damar tıkanıklıklarında da önemli yararı bulunmaktadır.
   
Yükleniyor...