Daniel Radcliffe Harry Potter Kimdir??

'Biyografi' forumunda Mirayy tarafından 4 Ağu 2009 tarihinde açılan konu


 1. Daniel Radcliffe Harry Potter Kimdir??

  Gerçek Adı: Daniel Alan Radcliffe
  Doğum Yeri: Fulham, Londra, İngiltere
  Doğum Tarihi: 23.07.1989
  Boy : 1.70 m
  Takma Adı : Dan
  Onu Ünlü Yapan Ne? Harry Potter ve Felsefe Taşı (2001) filmiyle ünlendi.
  Birliktelikleri: -
  Ailesi:
  Babası: Alan Radcliffe, yayın editörü
  Annesi: Marcia Gresham


  Kariyeri

  ]2000 yılının Ağustos ayında Radcliffe bir çok elemeden geçerek Harry Potter ve Felsefe Taşı adlı filmde başrolü oynamaya hak kazanmıştır. Filme çok büyük bir bütçe ayrılmıştı ve film İngiliz yazar J.K. Rowling'in kitap serisinden uyarlanmaktaydı. Ayrıca ilk filmden sonra Pierce Brosnan ile The Tailor of Panama adlı filmde küçük bir rol almıştır. Harry Potter serisinin ilk filmi olan Harry Potter ve Felsefe Taşı'ndan sonra ikinci filmde de (Harry Potter ve Sırlar Odası) Radcliffe Harry Potter karakterini canlandırmıştır. Ardından Radcliffe, devam filmlerinde de yer almıştır. Bunlar Harry Potter ve Azkaban Tutsağı (2004), Harry Potter ve Ateş Kadehi (2005), Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı (Temmuz 2007) dır. 15 Temmuz 2009'da vizyona giren Harry Potter ve Melez Prens ve son filmde de Harry Potter ve Ölüm Yadigârları (2010) Harry Potter karakterini Radcliffe canlandıracaktır. Filmler, yaptıkları hasılatlar ile sinema piyasasında ses getirmektedir.Ayrıca filmde Ron Weasley rolündeki Rupert Grint ve Hermonie Granger rolündeki Emma Watson da eşlik edecektir.

  Kişisel Hayatı

  Radcliffe, Sussex House School, City of London School gibi okullara gitti. Okullarında başarılı oldu ve yüksek notlar aldı. Fakat 17 yaşındayken eğitimine bir süre ara verme kararı aldı.

  Radcliffe, bas gitar çalmayı sever.Punk-Rock dinlemektedir. Ayrıca Fulham futbol takımını desteklemektedir. Çekimler esnasında fırsat buldukça rol arkadaşları ile masa tenisi ve bilgisayar oyunları oynamaktadır.

  Radcliffe, Sunday Times adlı gazetenin araştırmasına göre 14 milyon poundluk serveti ile Birleşik Krallıktaki en zengin kişilerden biridir. Ayrıca başka bir araştırmaya göre de İngilterede'ki en zengin 33. kişidir. Serinin ilk filmi için 250.000 pound almış, dördüncü film için 5.6 milyon pound almış, ve son film için de 8 milyon pounddan fazla bir para kazandığı söylenmektedir. Ayrıca genç oyuncu bazı hayır kurumlarının aktivitelerinde de yer almaktadır. Örneğin, hayranlarına hediye almaları yerine çocuklarla ilgili bir derneğe bağış yapmalarını istemiştir. Bu dernek, Demelza House Children's Hospice dir. Şu sıralar "Hareket Planlama Zorluğu" yani Dyspraxia hastalığıyla savaşmaktadır.

  Alıntıdır...
   

 2. Cevap: Daniel Radcliffe Harry Potter Kimdir??[/

  Teşekkürler..
   

 3. Cevap: Daniel Radcliffe Harry Potter Kimdir??

  ben harry pottere aşığım onu bana verin lütfennnnnnnnnn
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Daniel Radcliffe Harry
 1. Sitem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  2,565
 2. Burcu
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  791
 3. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,175
 4. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  3,153
 5. Wish
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  528