Danimarkanın Gezilecek Yerleri

'Ülkeler' forumunda zamaneanne tarafından 22 Eki 2012 tarihinde açılan konu

 1. Danimarkanın Gezilecek Yerleri Hakkında Bilgi


  Danimarka dünyadaki en gelişmiş ülkelerden biri. Bunun yanında tarihi ve doğa güzellijleriyle de seyahatseverlere uygun bir ortam sunuyor.

  Aalborg:

  Bu şehir Danimarkanın 4. büyük şehridir. Şehir, Danimarkanın önemli ticaret merkezlerinden biridir ve endüstriyel alanda da oldukça gelişmiştir. Aalborg kenti, aynı zamanda 300den fazla restoranı sebebiyle de “Kuzeyin Küçük Parisi olarak da bilinir.

  Kopenhag, Avrupanın en çok turist çeken şehirlerindendir. Danimarkanın başkenti olan bu şehirde çoğunun tarihi 17. yüzyıla kadar uzanan kilise, saray, kale ve diğer kraliyet yapıları bulunmaktadır. Ayrıca çok sayıda alışveriş merkezi, restoran ve kafelere de ev sahipliği yapmaktadır.


  Aarhus:

  Aarhus Danimarkanın ikinci büyük şehridir. Aarhus, Danimarkanın müzik merkezi olarak anılır. Şehirde her sene yüzlerce opera, dans gösterileri ve konser etkinlikleri düzenlenmektedir. Bu nedenle de pek çok sanat galerisi ve konser salonuna ev sahipliği yapmaktadır.

  Odense:

  Odense, Danimarkanın 3. büyük şehridir. Funen Adalarında yer alır. Bu şehirdeki Funen Sanat Müzesi ise Kopenhag dışında müzelerin içinde en iyisidir.
   
  Son düzenleme: 24 Kas 2012
Yükleniyor...