Danimarkanın Turistik Yerleri

'Ülkeler' forumunda zamaneanne tarafından 24 Kas 2012 tarihinde açılan konu

 1. Danimarkanın Turistik Yerleri Hakkında Bilgi



  Danimarka kültürel ve tarihi olarak pek çok mekana sahiptir. Danimarkada görülecek yerleri önde gelen şehirlerine göre inceleyebiliriz.

  Aalborg:

  Bu şehir Danimarkanın 4. büyük şehridir. Şehir, Danimarkanın önemli ticaret merkezlerinden biridir ve endüstriyel alanda da oldukça gelişmiştir. Aalborg kenti, aynı zamanda 300den fazla restoranı sebebiyle de “Kuzeyin Küçük Parisi olarak da bilinir.

  Kopenhag:

  Kopenhag, Avrupanın en çok turist çeken şehirlerindendir. Danimarkanın başkenti olan bu şehirde çoğunun tarihi 17. yüzyıla kadar uzanan kilise, saray, kale ve diğer kraliyet yapıları bulunmaktadır. Ayrıca çok sayıda alışveriş merkezi, restoran ve kafelere de ev sahipliği yapmaktadır. Kopenhagda gezebileceğiniz 50den fazla müze bulunmaktadır. Şehirde kültürel etkinlikler için çok sayıda tiyatro ve gece eğlenmek için ise yine bir o kadar çok sayıda bar ve gece klubü bulunmaktadır. Kopenhag, tüm bu sebeplerle, 1996da Avrupanın kültür başkenti ilan edilmiştir.

  Aarhus:

  Aarhus Danimarkanın ikinci büyük şehridir. Aarhus, Danimarkanın müzik merkezi olarak anılır. Şehirde her sene yüzlerce opera, dans gösterileri ve konser etkinlikleri düzenlenmektedir. Bu nedenle de pek çok sanat galerisi ve konser salonuna ev sahipliği yapmaktadır.

  Odense:

  Odense, Danimarkanın 3. büyük şehridir. Funen Adalarında yer alır. Bu şehirdeki Funen Sanat Müzesi ise Kopenhag dışında müzelerin içinde en iyisidir.
   
Yükleniyor...