Dans festivali biter gösteri devam eder

'Sosyal Konular' forumunda YAREN tarafından 21 Eki 2011 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  iDANS kapanış gösterisi 22 - 23 Ekim 2011
  İstanbul Uluslararası Çağdaş Dans ve Performans Festivali iDANS 22 ve 23 Ekim 2011 İstanbul iDANS Festivali

  Dans festivali biter gösteriler devam eder..

  iDANS İstanbul Uluslararası Çağdaş Dans & Performans Festivali Jérôme Bel’in koreografisi The Show Must Go On (Gösteri Devam Etmeli) ile sona eriyor.

  Dünyaca ünlü Fransız koreograf Jérôme Bel’in bu yıl 10. yaşını kutlayan koreografisi “The Show Must Go On”, İstanbullu yeni kadrosuyla iDANS’ın kapanış gösterisi olarak 22 ile 23 Ekim akşamı saat 20.30 da Beşiktaş Fulya Sanat Merkezi’nde izleyici ile buluşacak.


  Dünyanın dört bir yanını turlamış olan gösteri, başka yerel versiyonlarla da sahneye kondu ve 2005 yılında Jérôme Bel’e New York Bessie Ödülü’nü kazandırdı. Mizahi boyut da taşıyan bu enerjik gösteride sahne alacak yirmi beş katılımcıya The Police’ten Tina Turner’a, Celine Dion’dan The Beatles’a kadar geniş bir yelpazeden seçilmiş, satış rekorları kıran 19 hit parça eşlik edecek. Ayrıca gösterinin Türkiye versiyonu çeşitli sürprizler barındırıyor. Seyircisini elinden tutup bir performansçıya dönüştüren Jérôme Bel’in sorgulamaları, gösteriyi eğlenceli olduğu kadar zihin açıcı bir tecrübeye dönüştürüyor.


  Gösterinin İstanbul versiyonunu Henrique Lopez ve Dina Ed Dina, Bilgi Üniversitesi’nde Performans Sanatları öğrencisi Cemil Can Yusufoğlu asistanlığında hazırladı.

  Sahnede 19 yaşından 61 yaşına kadar, farklı meslek gruplarından 25 kişi görev alacak.
  Ekipte İDOB’un eski baş balerini Serap Meriç, Mimar Sinan Üniversitesi Modern Dans Bölümü öğretim üyesi koreograf Tuğçe Tuna ve çağdaş dans koreografı İlyas Odman gibi profesyonel isimlerin yanı sıra dans sanatlarıyla amatör olarak uğraşan isimler de yer alıyor.

  hthayat​
   
Yükleniyor...