David Bowie hayatını kaybetti

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  David Bowie hayatını kaybetti

  [​IMG]


  ingilizlerin dünyaca ünlü müzisyeni David Bowie 18 aydır sürdürdüğü savaşı kaybetti ve 69 yaşında hayata, sevdiklerine ve hayranlarına veda etti.

  18 ay önce kanser teşhisi konular efsanevi şarkıcı David Bowie 8 Ocak 1947 yılında Brixton’da dünyaya geldi. 22 yaşında çıkardığı ilk albümü ile İngiltere listelerine hızlı ve hızlı olduğu kadar sürpriz bir giriş yaptı. Sonraki yıllarda da yine başarılı albümler yaparak çıkışını sürdürmeyi başardı.

  Gözleri birbirinden farklı renkte olan Bowie bu özelliği ile bile hayranlarında büyük etki yapmıştır. Gözündeki bu sorun yıllar önce bir arkadaşı ile girdiği kavgada gözünden yaralanması sonucu geçirdiği ameliyat sonrasında ortaya çıktı. Sayısız albümünün yanı sıra David Bowie oyunculukta da ne kadar başarılı olduğunu kanıtlamış ve eleştirmenlerden yüksek puanlar almıştır. O’na Saturn ödülünü kazandıran performansını The Man Who Fell to Earth filminde sergilemiştir.

  Bir ilginç bilgide O’nu onurlandırmak için dünyada türüne az rastlanan bir örümceğe Heteropoda Davidbowie ismi konulmuştur. Bu jestin ünlü şarkıcının da dünyada türüne az rastlanmasından kaynaklandığı için olduğu düşünülmektedir.

  1997 yılında Hoolywood bulvarında David Bowie’ye bir yıldız verilmiştir ancak David Bowie 2003 yılında ise kendisine teklif edilen şövalyelik ünvanını geri çevirmiştir.

  David Bowie 18 ay önce yakalandığı kanser illetinin pençesinden kurtulamayarak 11 Ocak 2016 tarihinde hayatını kaybetmiştir. 2016 yılı yine ölümlerle başladı ve ünlüler dünyasından bu yıl hayatını kaybeden ilk isim David Bowie olmuştur.
   
Yükleniyor...