Davud Bin A'zeb Kimdir

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 25 Nis 2012 tarihinde açılan konu

 1. Davûd Bin A'zeb Biyografisi


  Davûd Bin A'zeb Hayatı

  Davûd Bin A'zeb Evliyanın büyüklerinden. Hayâtı hakkında fazla bir bilgi yoktur. Doğum ve vefat yerleri, târihleri belli değildir. Devrinin velî kulları huzûrunda yetişen Dâvûd bin A'zeb, haram ve şüphelilerden çok sakınan vera ve takva sahibi bir zat idi.

  Davûd Bin A'zeb Bir gün bir seveninin evine misafirliğe gitti. Ev sahibi, hizmetçisine bir koyun kesip, hazırlamasını söyledi. Hizmetçi bir koyun kesip hazırladı. Yemek vakti Davûd bin A'zeb'in önüne getirilince,Onu kaldırın, ondan haram kokusu geliyor.buyurdu. Ev sahibi araştırınca, hizmetçinin yanlışlıkla sürüye katılan bir hayvanı kestiğini öğrendi. Böylece başkasına aid bir koyunu yemekten kurtuldular. Hak sâhibine durumu anlatıp başka bir koyun verdiler.

  Bir talebesi onun için bir koyun kesip, pişirmiş getirmişti. Talebenin babası, koyunu kestiğini duyunca oğluna kızdı. Bu durumu öğrenen Davud bin A'zeb, yemekte yanındakilere,Kemikleri kırmayınız onları toplayınız.buyurdu. Oradakiler bundan bir şey anlamadılar. Biraz sonra dışarı çıktıklarında, talebe, kestiği koyunun otladığını gördü.

  Bir kadının çocuğu felç geçirerek eli-ayağı eğrilmişti. Onu Davud bin A'zeb'e götürdü. Elini çocuğun üzerine dokundurduğunda, Allahü teâlânın izni ile iyileşti.
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Davud Bin A'zeb
 1. Sitem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  624
 2. Aysell
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  495
 3. Merve
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  841
 4. Bella
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  735
 5. Sitem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  607