dayanışma ile ilgili örnek

'Etüt Merkezi' forumunda Dark tarafından 6 Kas 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dayanışma ile ilgili kısa örnekler

  Hastalara yardım
  Hastalık anında ve özellikle yolların kar nedeniyle kapandığı zamanlarda, özellikle genç erklere ihtiyaç duyulurdu. Yapılan sal ile birlikte hasta, tıbbi müdahale yapılabilecek en yakın sağlık ocağı veya hastaneye taşınırdı. Kırık çıkılar, bazı hastalıklar ve özellikle doğum konusunda tecrübe kazanmış bazı ihtiyar insanlarımız bulunurdu. Bunlar hiç bir tedavi için herhangi bir ücret talep etmeden hastalarla uğraşır, onların tedavisi için çaba harcarlardı. Hastaların yapıp yapmadıkları konusunda onları bazen azarlar, yapılması gerekenler konusunda öğütler verirlerdi. Tedavi amaçlı başlayıp, tatlı bir sohbet ile biten sürecin sonunda, evli evinde kalır yolcu yoluna devam ederdi.
  Doğum ile ilgili olarak tecrübe kazanmış olan gönüllü ebeler, herkes tarafından bilinirdi. Doğum sancıları başlar başlamaz, çocuklar ile ebelik yapacaklara haber gönderilirdi. Hastalık dışında hiçbir gerekçe ve neden, ebelerin yapılan çağrıya isteksiz davranmasına yol açmazdı. Saatlerce uzun sürebilecek bir uğraşın karşılığı, bazen içten bir teşekkür ve birkaç dua, bazen de çok küçük bir hediye olurdu.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 30 Kas 2013
 2. dayanışma ile ilgili soru istiyorum acil
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 6 Haz 2016
 3. dayanışma insan toplumunda bir aksilik olursa bi bayramda mesala harkes kurban bayramında birbirinin etinin kesilmesine yardım etse işler çabuk biter
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 6 Haz 2016
 4. yardımlaşma ve dayanışmaylaile ilgili örnek istiyorum
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 6 Haz 2016
Yükleniyor...