Dekolte Estetiği

'Kişisel Bakım' forumunda Blue tarafından 16 Nis 2010 tarihinde açılan konu


 1. Dekolte Estetiği
  Dekolte Estetiği Nasıl Yapılır?
  Dekolte Estetiği Kimlere Yapılır?

  [​IMG]


  Kadınlarda boyun estetiği ne kadar önemli ise, dekoltenin de güzelliği ve estetik duruşu da aynı şekilde önemli. Yaşı kaç olursa olsun kadınlar dekolte giymeye bayılır. Belli bir yaştan sonra da dekoltenin güzelliği önemini koruyor.

  Zamanla sıkılığını kaybeden cilt, boyun ve dekolte bölgesinde de zararlı güneş ışınları ve yanlış kullanılan kozmetik ürünleri nedeniyle sarkmış, çizgi çizgi olmuş ve lekelenmiş bir görüntüye bürünüyor.

  Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, kadınların artık yüz estetiğinin yanı sıra, yaşı ortaya çıkaran boyun, dekolte, el ve bacaklara yapılan estetik işlemlere de ilgi gösterdiklerini belirtiyor. Kışlaoğlunun dekolte estetiği ile ilgili açıklamaları şöyle:

  Dekolte estetiği kimlere yapılır?

  Dekolte bölgesindeki tüm çizgilenmeler kadınlar için gerçekten rahatsız edici bir görüntü yaratır. Yüze yapılan estetikle simanın gençleşir fakat boyun ve dekolte bölgesindeki leke ve kırışıklar yaşı ortaya çıkarır.

  Ayrıca, dekolte bölgesinde oluşan yağ birikmesi ile bu bölgelerde meydana gelen elastikiyet kaybı sebebiyle, derinin zamanla aşağı doğru inerek vücutta dikkat çeken kötü bir görüntü oluşturur.

  Dekolte estetiği uygulaması orta yaş ve üzeri kişilere uygulanması gerekir. Ayrıca, bu bölgede dış etkenlerden dolayı yara ve ya da yanık izi kalmış kişilerde de başarılı sonuçlar alınabilir.

  Dekolte estetiği uygulaması nasıl yapılıyor?


  Dekolte estetiği 4 basamakta tamamlanır.

  Kırışıklıklara dolgu
  Bu bölgedeki deri elastikiyetinin bozulmasıyla oluşan sarkma ve ince kırışıklıkları özel dolgu maddeleriyle doldurarak daha gergin ve pürüzsüz bir bölge elde edilir.

  Peeling ile canlandırma

  Küçük peeling ajanları ile derinin canlanmasını sağlanır, elastikiyetini artıracak işlemler uygulanır. İleri derecede artmış çizgilenme varsa yağ enjeksiyonları yapılır.

  Meme estetiği

  Dekolte problemleri meme kaynaklıysa, her iki meme birbirine çok bitişikse bu dekoltenin görüntüsünü de bozar. Bu durumda iki memeyi birbirinden uzaklaştırıcı ameliyatlar yapılarak, dekoltenin güzel olması sağlanır

  Botoks ve yağ enjeksiyonu

  Bu bölgeye botoks ve yağ enjeksiyonu da uygulanıyor. Botoks dekoltenin daha gergin görünmesini sağlıyor, yağ enjeksiyonuyla da çizgiler yok ediliyor.

  Operasyon sonrası ağrı ve iz oluyor mu ?
  Bu bölgeye uygulanan işlemler sırasında çok fazla ağrı olmuyor ve iz de kalmıyor. Fakat bu konuda işlemi yapacak olan kişinin estetik müdahalelerdeki uzmanlığı çok önemlidir.

  Dekoltedeki güneş lekeleri nasıl yok edilir?

  Dekoltede kadınların en çok şikayet ettiği konulardan biri de güneş lekeleri. Bilinçsiz güneşlenme ve nedeniyle giderek büyüyen lekeler için dekolteye deriyi soyucu işlemler yapılıyor. Küçük peelingler yapılmasıyla lekeler giderilerek daha düzgün bir yüzey elde edilmesi mümkün oluyor. İleri derecede olan lekeler tıraşlama yöntemiyle gideriliyor. Ayrıca özel lazer uygulamaları ile de bu sorun ortadan kaldırılıyor.

  Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu
   

 2. Cevap: Dekolte Estetiği

  Dekolte estetiğimi :f30: :f30:
  Böyle birşey söylesem eşime dekolte estetiğinden çok yüz estetiğine ihtiyacım olur eminim :f196:
   

 3. Cevap: Dekolte Estetiği

  :f116::):f30:
   

 4. Cevap: Dekolte Estetiği

  :):):):)
   

 5. Cevap: Dekolte Estetiği

  daha gencım şimdilik ihtıyaıcm yok :f30: tşkler:)
   
Yükleniyor...