Depresyon Bitkisel Tedavi

'Sağlıklı Yaşam' forumunda EyLüL tarafından 5 Ağu 2011 tarihinde açılan konu

 1. Depresyon Bitkisel Tedavi Nasıl Olur?
  Depresyon Bitkisel Tedavisi Varmı,
  Depresyon Bitkisel Tedavi


  Depresyonun BİTKİSEL TEDAVİSİ
  [​IMG]
  Herkesin zaman zaman efkarlandığını söylemeye gerek yok.Bununla birlikte, depresyon şiddetini hiçbir şekilde yitirmeyen ciddi bir bozukluktur. Eğer depresyon haliniz sürekliyse, tedavisi için bir doktora başvurmanız gerekir. Bu arada, size yaran olacak bazı bitkiler de mevcuttur.Ayrıca bu bitkilerin yüksek teknoloji ile elde edilmiş ekstre ve droglarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Meyan kökü (Glycyrrhiza glabra):

  Meyan KöküVeritabanımızda meyan kökünden daha fazla anti depresan bileşikler içeren bir başka bitki daha yok, fakat meyan kökünün san kantaron gibi anti depresan ola rak kullanıldığı bir halk hikayesi de duymadım. Bu çok garip bir durum. Meyan kökünün içerdiği bileşiklerden en az sekiz tanesi, güçlü anti depresan özellikler gösteren MAO inhibitörlerindendir.

  Eğer depresyonla baş etmek için meyan kökü kullanmak isterseniz, bu bölümde tarifini verdiğim bitki çaylarından herhangi birine biraz meyan kökü eklemeniz yeterli olacaktır. Meyan kökü ve özütleri -günde üç bardağa kadar- makul miktarlarda alındığı taktirde güvenliyse de, uzun süreli kullanımı ya da belirtilen miktarlardan fazla alınması halinde baş ağnsı, uyuşukluk, vücutta aşırı tuz ve su tutulması, aşırı potasyum kaybı ve yüksek tansiyona neden olabilir.
   
Yükleniyor...