Depresyon Tedavisinde Kullanılan Sarı Kantaron

'Sağlıklı Yaşam' forumunda EyLüL tarafından 31 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. Depresyona sarı kantaron
  Depresyon Tedavisinde Kullanılan Sarı Kantaron

  Herkes zaman zaman efkarlanır. Fakat depresyon, şiddetini hiçbir şekilde yitirmeyen ciddi bir bozukluktur. Depresyon tedavisi için bir doktora başvurmanız gerekir. Bu arada, size yararı olacak bazı bitkilerden de yararlanabilirsiniz.Bu bitkilerden birde sarı Kantaron

  • Tıbbın gelişmesi ve dünya düzeyinin gelişmesi ile insanlar ilaç kullanımdan kaçınıyor ve daha doğal ürünlere yöneliyor. İlaçların yan etkilerinin ilaç kullanımı kadar zararlı olduğunun bilincine varan kişiler ilaç kullanımından uzak duruyor.

  Çağımızın hastalığı olan ve bir çok sebepten oluşan strese karşı uzmanlar sarı kantaron bitkisini öneriyor. Amerika Birleşik Devletleri nde sık sık kullanılan bu bitki strese karşı bir kalkan görevi görüyor. Blim adamları sarı kantaron bitkisinin Serotonin adı verilen mutluluk hormonunu arttırdığını ve depresyondan koruduğunu belirtti. Yapılan araştırmalar sonucunda bu bitkinin stresten koruduğu kanıtlanmış. Sarı kantaron bitkisinin ilacı ABD de oldukça sık kullanılıyor. Sterese ve depresyona oldukça faydalı olduğu belirtilen bitkinin araştırması defalarca yapılmış ve etkisi defalarca kanıtlanmış.
  [​IMG]

   
Yükleniyor...