Depresyona İyi Gelen Yiyecekler

'Sağlık Rehberi' forumunda Yasemin tarafından 8 Şub 2013 tarihinde açılan konu

 1. Depresyona İyi Gelen Yiyecekler Neler  Depresyona iyi gelebilecek özel besinler varmı bunu hep merak etmişimdirböyle bir araştırma yapıldığını okuyunca sizlerle paylaşmak istedim. Sağlıklı ve doğru beslenme ile sadece fiziksel olarak değil, depresyon gibi ruhsal sorunlar konusunda da vücudumuza katkı sağlıyabiliriz.

  Yapılan bir araştırmanın sonucunda meyve, sebze, mantar ve soya ürünleri açısından zengin bir diyet izlemenin, depresyon belirtilerinin azalmasında da etkili olduğunu ortaya çıkarmış.

  500 kişiden beslenme alışkanlıkları ve depresyon belirtileri ile ilgili bir form doldurmalarını isteyen araştırmacılar yaptıkları araştırmanın sonunda beslenme modellerini, zengin bir kahvaltıya dayalı klasik Batı diyeti, hayvansal yağlara dayalı diyet ve sebzelerin ön planda olduğu diyet olmak üzere 3 bölüme ayırdılar.

  Sebzelere dayalı bir beslenme modeli izleyen katılımcılarda hastalık semptomlarının yanlış bir diyet izleyenlere göre yüzde 44 daha az olduğunu öğrenildi.Sebze ağırlıklı beslenmenin ruh sağlığı içinde oldukça faydalı olduğu ortaya çıktı.
   
Yükleniyor...