Deri KANSERİ AŞISI BULUNDU.......

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Alya tarafından 15 Ara 2008 tarihinde açılan konu

 1. Avustralyalı bir bilim adamı deri kanseri için geliştirdiği aşının hayvanlarda başarılı olduğunu 5-10 yıl içinde insanlarda da uygulanabileceğini bildirdi.

  Araştırma sonuçlarını Avustralya Sağlık ve Medikal Araştırma Kongresi'ne gönderen Queensland Üniversitesi görevlisi Ian Frazer 2009'dan itibaren aşının insanlar üzerinde deneneceğini belirtti. Frazer 'Gardasil' isimli aşının 10-12 yaş arası çocuklarda ileride karşılaşabilecekleri deri kanseri hastalığını engellemek için kullanılacağını söyledi.

  Yeni aşı normal hücreleri kanser hüclerine çeviren 'papillomavirus' isimli virüsü hedef alıyor. Virüsün hangi deri kanseri hastalıklarına yol açtığının henüz bilinmediğini belirten Frazer Avustralya'daki ABC radyosuna verdiği demeçte "Bütün kariyerim papillomavirus ile kanser hastalıkları arasındaki bağlantıyı çözmeye odaklandı. Bu virüs bütün dünyadaki kanser çeşitlerinin en az yüzde 5'iyle ilintili. Eğer bu aşı başarılı olursa insanların kendilerini güneşten korumalarına gerek kalmayacak" dedi.

  Hükümete bağlı Cancer Australia oluşumunun lideri David Currow Frazer'in araştırmalarını desteklediklerini ancak aşının bütün kanser çeşitlerini iyileştirmeyeceğine dikkat çekti. Dünyada her yıl 400 binden fazla insana deri kanseri teşhisi konuyor.
   
  Öznur bunu beğendi.
 2. Cevap: Deri KANSERİ AŞISI BULUNDU.......

  Keşke tüm kanser çeşitleri için de bir Aşı bulunsa :)

  Teşekkürler Alya..
   
 3. Cevap: Deri KANSERİ AŞISI BULUNDU.......

  Tşkler paylaşım için cnm
   
 4. Cevap: Deri KANSERİ AŞISI BULUNDU.......

  Rica ederim..........
   
 5. Cevap: Deri KANSERİ AŞISI BULUNDU.......

  güzel bir haber
   
 6. Cevap: Deri KANSERİ AŞISI BULUNDU.......

  bilgi ve paylaşım için teşekkürler alyacım emeğine sağlık
   
Yükleniyor...