Dershaneler Kalkıyor

'Haberler' forumunda KaRL_ tarafından 28 Nis 2010 tarihinde açılan konu

 1. 28 Nisan 2010

  Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik Başbakan Tayyip Erdoğanın ilan ettiği "dershaneleri kaldırma planı" üzerinde çalıştıklarını söyledi.
  Bakan Çelik "Dershaneler sebep değil sonuç bu sebepler var oldukça bunlar da var olmaya devam edecektir" dedi. Dershanelerin ortadan kaldırılabilmesi için önce onları var eden bu sebeplerin ortadan kaldırılması gerektiğini belirten Çelik üniversiteye giriş yöntemi de dahil olmak üzere çeşitli seçenekler üzerinde bakanlık olarak çalıştıklarını söyledi.
  Bu amaca yönelik ilk adımı OKS ile ortaöğrenimde attıklarını belirten Bakan Çelik "OKSde bunu yaptık ama alışkanlıklar hemen değişmiyor. Bu sistemin önce bir oturması lazım" dedi. Çelik üniversitelere giriş sistemine ilişkin değişikliğin de OKS üzerinden geliştirilecek yeni bir sistemle gerçekleştirilebileceğini söyledi.
  Eski Milli Eğitim Bakanlarından TBMM Milli Eğitim Komisyonu Başkanı Mehmet Sağlam da üniversite sınav sistemi değişikliğine ilişkin olarak "Lisede öğretim başarı notunu esas alan sonra da bilgiyi değil yeteneği ölçen tek sınav" önerisinde bulundu. Sağlam bu sistemle dersanelere gerek kalmayacağını da söyledi.
   
 2. Cevap: Dershaneler Kalkıyor

  ALLAH ım yaa..bu egtım sistemı ne zaman adam gıbı düzenleyecekkkk ????
  dersanecılık ayrı bır sektor olmus artık kaldırmak o kadar kolaymı ya...tşkler
   
Yükleniyor...