Derya'ya Büyük Tepki Geldi

'Medya Bölümü' forumunda EyLüL tarafından 23 Haz 2011 tarihinde açılan konu

 1. Survivor'da şampiyonu Derya
  Derya'ya Büyük Tepki Geldi  Derya'ya BÜYÜK TEPKİ GELDİ
  [​IMG]
  Survivor'da şampiyonluğa ulaşan Derya'nın final akşamı yaptığı açıklamalara Yüzme Federasyonu Başkanı Bozdoğan'dan sert cevap geldi.

  Başkan Ahmet Mazhar Bozdoğan sert çıktı. "Bu işler federasyondan ayrı yapılmaz. Üstelik olimpiyatlar için bir A barajı var."

  "Derya bu barajı geçerse ve biz de müsaade edersek gider. Ancak yüzme tarihimizde A barajını geçip de olimpiyatlara katılan bir sporcumuz yok."

  Merakla izlenen 'Survivor Ünlüler ve Gönüllüler' yarışması müthiş bir finalle sona erdi. Milli yüzücü Derya Büyükuncu, sanatçı Nihat Doğan karşısında zafere ulaşmasını bildi. 36 yaşındaki Büyükuncu yarışma bitiminde, 6. kez olimpiyata gitme istediğini tekrarladı. Bu konu ile ilgili Yüzme Federasyonu Başkanı Ahmet Mazhar Bozdoğan ise önemli açıklamalarda bulundu.

  Bozdoğan "Derya 'ben çalıştım gideceğim' diyor. Bu işler federasyondan ayrı yapılmaz. Federasyon Derya adına gireceği yarışlara başvuru yapacak. O zaman önüne gelen her milli sporcu kendi başına olimpiyatlara
  gitsin. Böyle bir şey mümkün değil.

  Federasyonun üzerinde kimse olmaz. Biz müsaade etmezsek nereye gidecek. Onayı biz vereceğiz. Olimpiyatlara gitmesi için A barajını geçmesi gerekiyor. Yüzme tarihinde A barajını geçip de olimpiyatlara katılan bir sporcumuz bulunmuyor. 6. kez olimpiyatlara katılarak bir rekor kırmak istiyor. Para desteği olarak biz destek vermiyoruz" diye konuştu.

  250 bin TL ile okul açılmaz

  Deryanın 36 yaşında yüzmenin sonuna gelmiş bir sporcu olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Bozdoğan, "Kendisine bir para yardımında bulunuyorduk. Ama Derya federasyon kurallarına uymadı, biz de yardımı kestik. Milli takım kamplarına gelmiyor, görevlendirdiğimiz hocalarla çalışmıyordu. Bizim sözleşmeli bir sporcumuzdu fakat sözleşmede yer alan kurallara uymadı" diye konuştu. Survivor'dan kazandığı para ile yüzme okulu açacağını söyleyen Derya'nın bu sözlerine Bozdoğan şu cevabı verdi: "250 bin TL ile nereye okul açıyor. Okul para ile açılmıyor emekle açılıyor."

  Derya'ya milli takım hocalığını da verebileceklerini dile getiren Bosdoğan, "Ama o kendi kendine bizden uzaklaşıyor" dedi.

  TÜRKİYE CEZA ALMIŞTI

  Derya Büyükuncu 'Yok Böyle Dans'ta mücadele ettiği için 2010 yılının Aralık ayında Dubai'de düzenlenen Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'nda yarış kaçırmış ve bu sorumsuzluğu dolayısıyla Türkiye'nin ceza almasına sebebiyet vermişti.

  DOPİNG SUÇLAMASINDA BULUNMUŞTU

  Derya Büyükuncu "Türk sporcularda doping var" deyip Türkiye'yi Fransa'ya ihbar ettiği iddia edilmişti. Yüzme Federasyonu yetkilileri 8 bin euro tutan masrafı karşılayarak bu sporculara doping testi uygulatmıştı. Sporcuların hiçbirinin ilaç kullanmadıklarına ilişkin beyanları da alındı.

  DERYA BÜYÜKUNCU KiMDiR?

  D.Tarihi:........2 Temmuz 1976

  Boyu: ................................1.88

  Kilo: .....................................80

  Katıldığı Olimpiyat Sayısı: ..5

  Eğitimi: Michigan Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu
   
Yükleniyor...