Devlet Hastanelerinde Yeni Düzenleme!

'Sağlık Rehberi' forumunda zamaneanne tarafından 16 Eyl 2012 tarihinde açılan konu

 1. Devlet hastanelerinde İletişimi engelleyen pek çok uygulama yeni sağlık düzenlemesi ile tarihe gömülecek. Sağlık Bakanlığı, hastanelerde karşılama, halkla ilişkiler, danışma, numune kabul ve tetkik gibi birimlerdeki camekân, pencere benzeri iletişimi engelleyen malzemelerin kaldırılmasını istedi.

  Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından yayımlanan duyuruda, karşılama-yönlendirme, halkla ilişkiler, danışma, kayıt-kabul, numune kabul, tetkik ve rapor sonuç alma, sekreterlik gibi hizmet alanlarında; hasta ve yakınları ile çalışanlar arasında iletişimi engelleyen yüksek banko ve benzeri uygulamaların (camekân, pencere, bariyer ve benzeri ofis malzemesi) kaldırılması gerektiği belirtildi. Hasta ve yakınlarının oturarak rahatça hizmet almalarını sağlayacak uygun yükseklikte hizmet alanları oluşturulması istendi. Banko ve desklerin, istenilen özelliklerde olacak şekilde revize edilmesi, bunun mümkün olmadığı durumlarda ise amaca uygun çalışma masalarının temin edilmesi gerektiği kaydedildi. Bu kapsamda sağlık kuruluşları, 15 Ekim tarihine kadar banko ve desklerin söz konusu özelliklere göre yeniden dizayn edilmesini sağlayacak. Geciken kurumlar ise gerekçeli açıklamalarını bakanlığa bildirecek.

  Bakanlık talimatına göre 15 Ekim'e kadar banko ve deskler, hasta ve yakınlarının oturarak rahatça hizmet almalarını sağlayacak şekilde yeniden dizayn edilecek.
   
 2. Cevap: Devlet Hastanelerinde Yeni Düzenleme!

  ben yurtdisinda yasiyom, türkiyedeki devlet hastanesi gibi berbat hastane görmedim, yurtdisina geri dönmek zonrunda kaldim..
  en büyük sorunda çok insan için az hastane olmasi
   
Yükleniyor...