Diablo 3 Hikayesi

'Oyun Bölümü' forumunda EyLüL tarafından 24 May 2012 tarihinde açılan konu

 1. Diablo 3 Hikaye


  Diablo III Hikayesi

  Diablo III, Diablo serisinin yapımcısı Blizzard'ın 28 Haziran 2008'de duyurduğu ve serinin üçüncü oyunudur. Oyunun Diablo ve Diablo II gibi rol yapma oyunu türünde olacağı duyurulmuştur. Oyuna yeni düşmanlar ve boss'lar da eklenmiş durumda. Oyunun giriş sinematiğinin sonundaki büyük ihtimalle son ve en güçlü düşman olacak yaratık da bunlardan bir tanesi.

  Diablo 3 Hikayesi


  Dünya taşını yok eden Tyrael ortadan kaybolur. Diablo, Mephisto ve Baal olarak adlandırılan 3 büyük iblisin ruhtaşları yok edileli 20 yıl olmuştur. Artık her şey unutulmaya yüz tutmuş ve insanlar gündelik yaşamlarına gömülmüşken cennet ve cehennem arasında bir savaş başlar. İki taraf da birbirine son sürat saldırır.
  Bu arada dünyada da garip şeyler olmaya başlamıştır. Sebepsiz ölümler ve açıklanamaz olaylar eskileri yaşamış ve görmüş olan birini şüpheye düşürür. Deckard Cain tüm bunları araştırmak için yeniden Tristram'a gelir. Başka bir iblisin dünyaya geldiğini düşünen Cain Tristram Katedralinin yıkıntıları arasında ipuçları arar. Bu sırada cennet ve cehennem arasındaki savaş iyice kızışır ve Diablo'nun savaşı ölümlüler dünyasına sıçrar. Gökyüzünden ateş ve dumanlar içinde bir meteor düşer ve insanları dehşete düşürür.
  Sanctuary'nin bir çok yerinden insanlar ve kahramanlar bu garip olayları araştırmak için Tristrama gelirler. İşaretler açıktır. Diablo bir kez daha dünyaya gelmiştir.

  [​IMG]
   
Yükleniyor...